Budujeme atypický krb

Vždy jsem si myslela, že postavit kvalitní krb nemůže být nic těžkého. Když jsme se však s manželem rozhodli, že náš dům budeme vytápět tuhými palivy, nemohla jsem uvěřit tomu, jak složité je nechat si vybudovat krb. Ono je logické, že krb je třeba mít připojený ke komínu, aby mohly rovnou odcházet všechny nežádoucí spaliny. Musíte s tím však počítat i v rámci projektu při stavbě domu a pokud ne, může to být komplikace navíc.

Postavit krb totiž není až tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Nejdřív potřebujete krb umístit v rámci domu tak, aby bylo snadné připojit jej do komínu a aby z něj bylo možné pomocí rozvodů teplo dostat i do ostatních místností v domě. Máte-li místo, musíte si vybrat, jak má výsledný krb vypadat a jaké má mít funkce. V prvé řadě je velmi podstatné, zda chcete mít teplovzdušný krb, který vytápí pomocí teplého vzduchu, nebo se rozhodnete pro krb s vodním výměníkem, který je připojen na teplovodní rozvody, které ústí do radiátorů, pomocí nichž vytápí ostatní místnosti.

Potom je třeba vybrat krbovou vložku. Krbová vložka je zodpovědná za výkon a efektivitu vytápění. Krbovou vložku je třeba dále vybavit krbovou obestavbou, ta dává krbu duši. Je velmi důležitá, protože vzhled krbu by měl korespondovat se zbytkem interiéru, musí vás tedy zaujmout a hodit se k vám domů. Proto existuje tolik různých možností, jak krbovou obestavbu realizovat.

Prohlédněte si nabídku krbových vložek a také obestaveb v internetovém obchodu Levne-krby.eu. Naleznete zde široký sortiment moderních, retro i rustikálních krbových obestaveb, nápadů a inspirace, jak krb zapracovat do interiéru. Objednejte si krb u profesionálů, kteří vám dokážou poradit a nabídnout různé alternativy řešení, přijďte se i vy inspirovat na Levne-krby.eu. My jsme právě zde našli přesně to, co jsme hledali. Svěřte se i vy do rukou profesionálů.