Stavíme krb pro ekonomické vytápění

Venku fouká ostrý vítr, sněží a je opravdu vlezlé počasí. Rádi byste si doma udělali příjemnou atmosféru a schoulili se k hřejícímu krbu, kde praská čerstvě přiložené dřevo a jasně oranžové plameny právě olizují suchá polena? Už se nemusíte krčit u radiátoru, máte-li vlastní dům, dopřejte si pořádný krb, který dodá dostatek tepla celé vaší domácnosti.

Krby, krbová kamna a kotle jsou v poslední době čím dál modernější. Lidé si začali všímat, jak plyn a elektrická energie vysávají jejich peněženky a řekli si dost. Už nechceme být oběťmi těchhle vyděračů. Dejte i vy vale plynovému či elektrickému kotli a přejděte raději na staré dobré topení tuhými palivy. Dřevo na topení je mnohem levnější, navíc jeho spalování je ekologické, takže šetříte životní prostředí a ještě ušetříte.

Nevíte-li, kde a jak vybrat ten správný krb, obraťte se na internetový obchod Krby-stavba.cz, kde vám rádi poradí skuteční odborníci. Vyberte si tu krbovou vložku, která je základem krbu, potom přidejte ještě estetickou obestavbu. Ta se stará o vzhled krbu a dodává mu jeho moderní, retro nebo rustikální design. Jaký druh krbu si pořídíte, záleží pouze na vás. Vybrat si můžete teplovzdušný krb, ze kterého se teplo rozvádí do celé domácnosti pomocí horkého vzduchu, nebo krb s výměníkem, který při spalování dřeva ohřívá vodu. Ta je potom vedena systémem potrubí do radiátorů a také ke kohoutkům, takže se dokáže postarat o teplo v místnostech i horkou vodu.

Rozhodnete-li se však pro krb, budete potřebovat také systém kouřovodů a pořádný komín, do kterého odvedete vzniklé nežádoucí spaliny. Skvělou volbou je v tomto případě univerzální nerezový komín, který je dostatečně odolný vůči vlhku, vysokým teplotám i působení chemických sloučenin. Navštivte proto internetový obchod Krby-stavba.cz, kde naleznete kompletní sortiment zboží pro váš dokonalý systém vytápění.