Dlažba cotto

Dlažba ve stylu cotto? Je tento styl určen jen na vesnici? A je vůbec ještě moderní? Můžu si ho pořídit i do bytu? Možná i Vy, kterým právě tento styl něco říká, si kladete takovéto otázky.
Myslím, že obklady a dlažby v tomto stylu jsou na scéně již dlouho a troufám si říci, že ještě dlouho nebo spíše stále budou. Myslím, že je to styl, který přináší do našeho uspěchaného života klid a pohodu vesnického prostředí, často v nás oživuje vzpomínky na dovolenou ve středomoří, kde se s tímto stylem setkáváme u velké většiny tamních vesniček. Červená či oranžová cihlová nebo béžová, tyto teplé barvy nesou pohodu do našeho uspěchaného života.
Velmi zajímavé je využití těchto dlažeb při rekonstrukci starých městských domů. Tyto rekonstrukce dokáží vytvořit v nádvořích a pasážích kouzelná místa, která byla zraku obyčejného člověka dlouhá léta skryta za nánosem času. A tak i v atriu některého z domů našich krásných historických městských náměstí můžeme vytvořit kavárničku či vinárnu, která spolu s krámky, ve kterých najdeme třeba starožitnosti či zlatnickou dílnu, vytvoří prostředí, které jen krok od hlučného města přinese chvilku klidu, pohody a romantiky. Cotto dlažby, v provedení jejích krásných teplých barev toto prostředí dotvoří a dodají patřičnou atmosféru. A pokud takovému to prostranství vévodí malá kašna se zurčícím pramínkem, takové prostředí pak nemá chybu. Posezení v horkém letním večeru při svitu měsíce a doplnění svitem romantické svíčky či lucerničky na stolku jistě podpoří krásu teplého letního večera a nebude mít chybu.
Keramickou dlažbu či obklad ve stylu cotto si ale můžeme dopřát i u nás doma. Velmi vhodná je na terasy, balkony či pergoly. Vytvoří prostředí, ze kterého bude vyzařovat harmonie a klid. Taková terasa, kterou jistě v letním období ozdobíme spoustou květin, určitě poslouží jako oáza klidu v provozu obyčejného všedního dne.
Dlažbu cotto můžeme použít ale také na chodníky a příjezdové cesty k našemu obydlí, ale můžeme si ji dopřát i jako dlažbu do interiérů našich domovů. Výrobci obkladů a dlažeb se zaměřují stále častěji na detaily, rozšiřují formáty či designy svých výrobků. Cotto dlažbu můžeme proto ozdobit krásnými dekoračními prvky, které jsou vyráběny v barevném či plastickém provedení, a které můžeme použít na větší plochu či jen jako jemný dekor do části obkladu či dlažby.
Stačí pak jen takový interiér doplnit rustikálním či jiným historickým nábytkem, který najdeme třeba v prodejně se starožitnostmi nebo v prodejnách, které se na takový nábytek specializují a romantické a velmi příjemné prostředí je na světě.
Často si pro inspiraci můžeme zajít do stylové vinárny či kavárny, ty jsou často zařizovány v tomto stylu, aby nabídky odpočinek a romantické prostředí svým návštěvníkům tak, aby se k nim stále rádi vraceli.
Myslím, že pokud jste milovníky tohoto stylu, určitě najdete spoustu výrobců, kteří se cotto stylu v některé ze svých sérií věnují a dokáží vám nabídnout dlažby a obklady velmi kvalitní, které splní Vaše představy a splní Váš sen o bydlení v cotto stylu, které je v dnešní uspěchané době stále více žádoucí.