Kerlite

S keramickou dlažbou či obkladem se jistě každý z nás již nejednou setkal, dovolím si říci, že se s ní setkáváme téměř všude a téměř každý den a to často již po probuzení, když se jdeme do koupelny věnovat ranní hygieně.
Ale stejně jako v ostatních oblastech, tak i u keramických obkladů a dlažeb dochází k inovacím, neustálému zlepšování a vymýšlení nových materiálů či technologických postupů, tak i v této oblasti se můžeme setkat s novým keramickým materiálem kerlite. Tento materiál je výsledkem procesu, který je velmi inovativní, pochází z výkonných a avantgardních technologií.
Pod názvem Kerlite se skrývá velkoformátový obklad, který se vyrábí až do velikosti 100×300 cm. A 3 m obklad, to si asi málo kdo z nás dovede představit. Jeho předností je však, spolu s velkým formátem, velmi malá tloušťka, protože tato činí pouhé 3mm, 3,5 mm a 7 mm. Tloušťka 7 mm se používá již jako dlažba. Je to tedy materiál velmi lehký, je s ním proto, i přes jeho velký formát, velmi snadná manipulace.
Tento velkoformátový keramický obklad můžeme velmi dobře upravovat – řezat na jakýkoliv rozměr. Tento materiál, který si stále více získává popularitu, neabsorbuje vodu ani zápach, je tedy vhodný do nemocnic a jiných hygienických zařízení jako jsou provozovny gastro, lékárny či ordinace lékařů. Na studiu koupelen můžete shlédnout realizace koupelen, které Vám mohou být inspirací.
Nespornou výhodou tohoto nové materiálu je fakt, že vzhledem k jeho vlastnostem je možné jej položit na stávající podklad, čím se velmi zjednoduší rekonstrukce. Dokážete obložit požadovaný interiér bez bourání, stěhování, bez prachu a hluku, bez nákladu na likvidaci stavebního materiálu, nemusíte upravovat dveře. Tím velmi nezanedbatelnou mírou snížíte náklady. Další výhodou je, že pokládku či obklad provedete s minimálními spárami, což je velmi praktické z hlediska údržby a obložená plocha působí jako jednolitý celek.
Tento nový materiál se vyrábí v široké škále barevných provedení, což nám umožňuje širokou volbu i v této oblasti. Je mrazuvzdorný, proto se hodí nejen do interiérů našich domovů, či interiérů komerčních ale také jako obklad venkovní. Můžeme jej směle použít při velkých architektonických projektech, jako jsou obklady venkovních budov. Výsledkem budeme jist velmi překvapeni a nadšeni.