Čvc 252013
 

Člověk už od objevu ohně věděl, že při hoření dřeva vzniká kouř, který je potřeba nechat uniknout, proto bylo ohniště vždy před jeskyní nebo tam, kde se našel otvor ve skále, kterým mohl kouř unikat. Jak se zdokonalovalo ohniště samotné, vyvíjel se postupem času také systém pro odvod spalin. Tak vznikly komíny, které se používají dodnes a právě dnes, kdy se mnozí vrací od topení plynem nebo elektřinou zpět k tuhým palivům, je důležité brát ohled na komín.

Klasicky se již dlouhá desetiletí používají zděné komíny, spaliny z tuhých paliv jsou však často dost agresivní a narušují povrch komínu, proto je třeba komín chránit nebo si pořídit odolnější. Jestliže investujete nemalé peníze do nového krbu, určitě není na místě odbýt komín. Jde totiž o důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje bezpečnost, účinnost i ekonomiku vytápění. Postavíte-li komín z kvalitního materiálu a opatříte komínovou vložkou, investice se vám brzy vrátí. Proto se v současné době stále více používají nerezové komíny.

Nerezové komíny jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli, která komínům propůjčuje skvělou odolnost vůči vlhkosti, extrémním teplotám i chemickému působení spalin, nerezové komíny jsou určeny pro odvod spalin z tuhých, kapalných i plynných paliv. Chcete-li i vy vidět, jak vypadá univerzální nerezový komín, navštivte Komíny-nerez.cz a vyberte si. Naleznete zde velmi širokou nabídku žáruvzdorných nerezových komínů různých typů.

Komíny-nerez.cz vám nabídnou nerezové komíny v setu nebo také po jednotlivých dílech, abyste si mohli sestavit váš nerezový komín přímo na míru. Naleznete zde nerezové komíny v různých průměrech a vždy ve špičkovém provedení. Nerezový komín představuje díky odolnosti a lehkosti materiálu revoluční krok ve vývoji komínů a komínových vložek, jděte s dobou i vy a pořiďte si kvalitní nerezový komín.

Sorry, the comment form is closed at this time.