Kryolipolýza – hodinka příjemné relaxace

Naprostou novinkou v oblasti péče o tělo a hubnutí je tzv. liposukce zmražením, neboli kryolipolýza. Už po prvním ošetření bývá garantovaný úbytek, až 25%. Velkou výhodou této nejúčinnější metody je především to, že je naprosto bezbolestná a vy si u ní můžete příjemně odpočinout a relaxovat. Nezpůsobuje žádné otoky, modřiny apod. Po zákroku není nutná žádná rekonvalescence a vy se můžete ihned vrátit ke svým denním aktivitám.

Jak ošetření probíhá?

Na příslušnou partii je položena podložka, která chrání proti podchlazení. Tuková oblast se potom jemně nasává kryolipolýzovou hubicí. Tento postup zmrazí tukové buňky až na -5°C. Ty se poté sami rozpadnou a z těla postupně odcházejí lymfatickým systémem. Úbytek, který je viditelný už na první pohled, se dostaví většinou již po 3 týdnech. Kryolipolýza je vhodná pro odstranění tuku z problémových partií, jako je břicho, boky, stehna, vnitřní strana stehen a paže. Naopak není vhodná pro ošetření prsou. Liposukce zmražením je vhodná především pro ty, kteří necvičí a nejsou schopni nebo ochotni držet diety.

Jaké jsou další možnosti?

Další možností, jak zkrášlit své tělo je neinvazivní metoda odstraňování tukových polštářků za použití nízkoúrovňového laseru, tzv. laserová lipolýza. Laser stimuluje tukové buňky tím, že začnou zkapalňovat tuk uvnitř sebe. Ten pak prochází přes obal tukové buňky do mezibuněčného prostoru a dále pak do lymfatického systému, kde dochází k vyloučení z těla pryč. Během šesti až sedmi sezení dochází ke ztrátě až 9cm v problematických partiích. Tento způsob hubnutí je určen především těm, kteří žijí zdravým životním stylem, cvičí a hýbou se, ale i přesto se jim nedaří v určitých problémových partiích shodit potřebné centimetry. Laserová lipolýza je samozřejmě vhodná pro ženy i muže. Opět platí, že neexistují žádná omezení, kterých byste se měli po absolvování liposukce vyvarovat. Není nutná žádná rekonvalescence. Pouze je doporučeno dodržovat dále zdravý životní styl, pitný režim a mít dostatek pohybu.