Říj 302013
 

Krby odjakživa tvoří srdce domácnosti, není to jen zvyk, protože krby se svým otevřeným živým ohněm dokážou vykouzlit příjemnou atmosféru a vyplnit domácnost příjemným teplem. Výraz rodinný krb tak má svůj význam a nemyslete si, platí i v dnešní době.

Právě nyní, v naší uspěchané době, lidé obzvlášť ocení kouzlo krbu, když si mohou po dlouhém dni v zaměstnání posedět u sálajícího krbu, ve kterém praská dřevo. Samozřejmě hlavní důvod, proč máme doma krby, je teplo. Krby produkují velké množství tepla, které je schopno vyplnit celou vaši domácnost, často se krby napojují také na systém ohřevu vody nebo radiátorů, takže jedním krbem je možné vytápět klidně celý dům prostřednictvím rozvodů teplé vody. To už záleží pouze na konkrétním typu krbu nebo spíš krbové vložky, která je odpovědná za proces spalování paliva. Krby se tedy skládají z krbové vložky a krbové obestavby, je důležité si dát záležet na výběru správného krbu, každá krbová vložka má jiné rozměry, výkon, výhřevnost a také účinnost, je důležité vzít do úvahy také velikost vytápěného prostoru.

Dalším kritériem, jak vybrat správný krb, je design, v dnešní době se vyrábí krbové vložky obyčejné nebo také různě dekorované nebo s ozdobným rámečkem, záleží tedy pouze na vašem vkusu, pro kterou se rozhodnete. Největší podíl na vzhledu krbu však má krbová obestavba, která vedle praktických funkcí jako akumulace tepla plní také funkci okrasnou. Můžete vybírat z velkého množství různých materiálů, tvarů a barev. Můžete mít obestavbu velmi prostou a jednoduchou nebo naopak komplikovaně rafinovanou a prostorovou. Kterou si vyberete, záleží pouze na vašem vkusu a vašich prostorových možnostech. Jste-li rozhodnuti pro koupi krbu, určitě byste měli navštívit Levné-krby.eu, kde naleznete velký výběr krbů, kamen, krbových vložek i obestaveb. Vyberte si a užívejte si kouzlo krbu i vy.

Sorry, the comment form is closed at this time.