Říj 032013
 

Na některé práce jsme nuceni přizvat si odborníky. Ať už se jedná o výškové práce na konstrukcích budov, čištění okapů, montáže ochran proti ptactvu, nebo kácení stromů. Ve všech těchto případech se snažíme vždy najmout si profesionální firmu, která disponuje špičkovým vybavením a kvalifikací svých zaměstnanců. Firma by vždy měla dodržovat všechny předpisy bezpečnosti práce, ale i požární ochrany. Důležitá mnohdy není jen technika, ale také vztah mezi dodavatelem a klientem. Protože ve výškách a jiných těžko přístupných místech můžeme jen stěží kontrolovat kvalitu odvedené práce, hodně zde záleží na odbornosti firmy, kterou si pro tuto zakázku najmete.

Výškové práce – přenechte riziko profesionálům

Než se rozhodnete riskovat život kvůli opravě okapů, fasády nebo podobné činnosti, zamyslete se nad tím, zda není lepší oslovit profesionální firmu, která se zabývá prací ve výškách. Výhodou specialistů na práce ve výškách je mnohaletá praxe a odbornost. Zaměstnanci těchto firem musí perfektně ovládat více oborů, tj. horolezeckou techniku, odborné provedení dané činnosti i práci řemeslníka. V tomto ohledu se jistě nevyplatí podcenit i zdánlivě banální úkol. Možná se výšek nebojíte a máte i nějaké zkušenosti s horolezeckou technikou, ale nezapomínejte na to, že vše vyžaduje velkou fyzickou náročnost a také dodržování bezpečnostních postupů. O dopravení materiálu na těžko dostupná místa ani nehovoříme.

Zimní období nemusí být starostí

Zima se stává pro mnoho majitelů nemovitostí obdobím starostí. Co se sněhovými převisy a rampouchy, které ohrožují kolemjdoucí? Rozhodně se nevyplatí do těchto prací pouštět bez předchozích zkušeností a té správné techniky. Přenechat výškové práce odborníkům je v této situaci skutečně to nejlepší řešení. Firmy, které tyto práce provádějí, využívají podle potřeby i speciální postupy, horolezeckou techniku, různé typy lešení nebo vysokozdvižné plošiny. Cena těchto prací se liší podle náročnosti zakázky. Vždy je tedy dobré s dodavatelem komunikovat a vyjasnit si cíle celé zakázky. Práce svépomocí je sice levnější variantou, ale pokud vše podceníte, můžete nakonec zaplatit i tou nejvyšší cenou, svým životem.

Sorry, the comment form is closed at this time.