Lis 012013
 

Každý ví, že pokud zapálíme oheň, vychází z něho kouř, který se musí odvádět pryč, stejně je tomu i u topení tuhými palivy. Při jejich spalování vzniká poměrně velké množství spalin, které je třeba společně s kouřem odvést pryč z topné soustavy. Přímo u krbu nebo kamen plní tuto funkci kouřovody, které je třeba napojit dále do komínu. Ne každý komín je však s to vypořádat se s odvodem spalin tak, aby jej spaliny nepoškodily. Zejména spaliny z tuhých paliv jsou poměrně agresivní. Je proto třeba mít kvalitní komín. Velmi dobré jsou nerezové komíny, které mají dlouhou životnost a také odolnost.

Protože se v dnešní době každý snaží ušetřit, dostává se do módy topení tuhými palivy. Lidé přicházejí na to, že topení dřevem je mnohem levnější než vytápět dům plynem nebo elektrikou. Navíc oproti ústřednímu topení jste nezávislí na dodávkách energií a i při jejich přerušení nezmrznete. Jestliže investujete nemalé peníze do nového krbu, určitě není na místě odbýt komín. Jde totiž o důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje bezpečnost, účinnost a ekonomiku vytápění. Pokud komín postavíte z kvalitního materiálu a opatříte komínovou vložkou, investice se vám brzy vrátí. Nerezové komíny jsou stále častěji využívané a není to zdaleka jen kvůli jejich modernímu vzhledu, nerezové komíny se pyšní velmi dobrými praktickými vlastnostmi.

Základem úspěchu je, že nerezové komíny jsou velmi pevné a odolné vůči vysokým teplotám, vlhkosti i chemickému působení. Navzdory pevnosti se však nerezové komíny pyšní nízkou hmotností, takže se s nimi velmi dobře manipuluje. Komíny-nerez.cz vám nabídnou nerezové komíny jako set nebo také po jednotlivých dílech, ze kterých si sestavíte nerezový komín na míru. Neváhejte a vsaďte i vy na žáruvzdorné nerezové komíny vhodné k napojení jakéhokoli krbu či kamen.

Sorry, the comment form is closed at this time.