Finančně dostupná letní dovolená? Vsaďte na Chorvatsko!

Jaderské pobřeží náleží mezi nejoblíbenější turistická letoviska. Náklonost turistů si získalo zejména svými krásnými plážemi, čistým mořem, pohostinností zdejších obyvatel a bezpochyby také svou cenovou dostupní. Pokud přemýšlíte, zda se vám tuto sezonu podaří ušetřit na dovolenou, vězte, že pár dní u Jaderského pobřeží si může při troše snahy dovolit každý z vás. Prozkoumejte nádhernou Pulu, objevte kouzlo okouzlujícího ostrova Hvarnebo se vydejte do městečka Primošten, které vás dostane svým historickým nádechem.

V případě, že máte rádi maximální komfort, nic se vám zrovna nechce příliš řešit, s největší pravděpodobností se obrátíte na nějakou cestovní kancelář a necháte si odborně poradit s výběrem konkrétní lokality i samotného ubytování. V tomto konkrétním případě byste však měli mít na paměti, že příliš neušetříte.Dovolená na Jadranu zajištěná cestovní kanceláří spolu se zajištěnou dopravou, stravou a ubytováním vás zpravidla vyjde na solidní balík peněz.

Buďte chytřejší a zařiďte si dovolenou u moře vlastními silami. V současnosti již existují možnosti, jak si vybrat a zarezervovat vhodné ubytování prostřednictvím různorodých internetových portálů. Padl vám do oka nějaký apartmán v chorvatském Primoštenu ? Anebo snad dáte přednost kempu v oblasti istrijského pobřeží? Ať se rozhodnete pro kteroukoli chorvatskou destinaci, mějte na paměti, že pokud si zařídíte letní dovolenou svépomocí, vyjde vás přibližně na třetinu ceny, kterou si standardně účtují české cestovní kanceláře.

Ušetřit však můžete kromě ubytování také na dopravě do cílové destinace. Letecká doprava je sice značně komfortní a časově flexibilní, na druhou stranu však poměrně dost finančně nákladná. Pokud plánujete letní dovolenou s partou přátel, není nic jednoduššího než usednout za volant a společně se rozdělit o náklady na cestu. Během cesty k jaderskému moři i v přímořském letovisku na vás zaručeně čeká spousta nezapomenutelných zážitků.