Tip na komíny z odolné nerezové oceli

Už pravěcí lidé si všimli, že pokud chtějí mít oheň stále rozpálený, potřebují k němu dostat vzduch. Velmi záhy přišli na to, že oheň kouří a tento kouř je třeba odvést z jeskyně ven, protože jinak se tam udusí. S tímto poznatkem potom budovali dokonalejší a dokonalejší ohniště, až vznikly první krby, kamna a pece, které vždy vyžadovaly mít k sobě komín, který odváděl kouř a spaliny z topení pryč. V dnešní době jsou samozřejmě topné systémy mnohem sofistikovanější a stále se vyvíjí, nicméně potřeba odvodu spalin stále přetrvává.

V současné době se lidé začínají opět vracet ke starému dobrému vytápění tuhými palivy. Hlavním důvodem jsou především ceny ostatních paliv a jejich zavedení do domu. Nikdo nechce zbytečně platit za zavedení plynu do domácnosti jen proto, aby potom za spotřebu plynu musel platit vysoké částky. Pokud se i vy chystáte vybudovat si v závislosti na otopném systému nový komín, vyberte si takový, který je schopen odvádět spaliny z tuhých paliv a vydrží vám dlouho sloužit.

Takovým je nerezový komín, který je dostatečně odolný vůči působení kyselých spalin vzniklých spalováním tuhých paliv. Nerezové komíny jsou univerzálním typem komínu, který dokáže bez úhony odvádět spaliny z plynných, kapalných i tuhých paliv. Odolnost tkví především v použitém materiálu, nerezová ocel má mnoho výhod, především jde o odolnost vůči vlhkosti, působení chemických látek i extrémně vysokých teplot.

Ty nejběžnější nerezové komíny jsou jednoplášťové, používají se jako komínové vložky do stávajících komínů nebo také jako samostatné komíny, dalším typem jsou izolované nerezové komíny, které jsou tvořeny dvěma nerezovými plášti izolovanými tepelně izolační vatou, abyste se o povrch komínu nespálili. Neváhejte a sestavte si i vy nerezový komín z jednotlivých dílů na míru přesně tak, jak potřebujete.