Úno 052014
 

Topidla na tuhá paliva se dělí do několika typů, můžete mít kotle na dřevo, které jsou sice účinné, ale do interiéru se nehodí. Moc parády nenadělají ani peletová kamna nebo interiérové kotle, mají sice prosklenou přední stěnu, nicméně nijak oslnivě krásné výrobky nečekejte. Pokud chcete mít topidlo v interiéru, aby sloužilo i na okrasu, potřebujete krbová kamna nebo krby. Kvalitní a zároveň levné krby, které vám dostatečně vytopí interiér, naleznete na Levné-krby.eu.

Krby jsou poměrně rozměrnější, skládají se z krbové vložky a krbové obestavby, lze je tedy snadno přizpůsobit vašim představám a potřebám interiéru. Krby poskytují velké množství tepla, kterým jsou schopny zásobovat celou vaši domácnost. Vybírejte krb vždy podle udávaného výkonu přepočítaného na prostor, který je krb schopen vytopit. Tak snadno poznáte, zda je výkon pro váš interiér dostačující. Co se týká obestavby, záleží pouze na vás, zda chcete mít jednoduchý a levný krb nebo zda máte spíš prostorovou představu o umístění krbu. Od složitosti obestavby se samozřejmě také odvíjí cena za spotřebovaný materiál na obestavbu i práci.

Další možností, jak si zařídit doma příjemnou atmosféru s topidlem na tuhá paliva, je pořídit si krbová kamna. Krbová kamna jsou skvělým topidlem, které se vejde i do stísněnějšího prostoru. Navzdory menším rozměrům však krbová kamna dosahují maximální účinnosti a výhřevnosti. Protože mají zabudovaný materiál pro požární ochranu, krbová kamna se již neobestavují. Díky svému originálnímu designu slouží stejně jako krby zároveň k dekoraci příslušného interiéru. Otevřený oheň dodává místnosti romantický vzhled a navozuje harmonickou atmosféru, které vám ústřední topení těžko zvládne poskytnout. Proto jsou krby a kamna tak oblíbené a originální zdroje tepla.

Sorry, the comment form is closed at this time.