Bře 072014
 

Když chcete vytápět, je třeba si dobře rozmyslet, jak naložíte se spalinami. Jejich přítomnost v topné soustavě není žádoucí, protože snižují obsah vzduchu a tím také účinnost spalování. Je proto třeba je odvádět pryč. Na to lidé přišli již hodně dávno, proto se komíny využívají již drahně let. Za tu dobu se také značně zdokonalily. Obzvláště v dnešní době se lidé často vrací ke starým zvykům ve snaze ušetřit, protože zjišťují, že všechno staré nemusí být nutně špatné. Často lidé začínají budovat ve svých domech krby či kamna. V tom případě je třeba myslet také na kvalitní odvod spalin z vašeho krbu. Inspirovat se můžete třeba na Komíny-nerez.cz.

Vlastní zdroj tepla má velkou výhodu, dává vám pocit nezávislosti. Nemusíte se bát, jestli se nepřeruší dodávky tepla v ústředním topení zrovna v době největších mrazů, nemusí vás zajímat ani to, zda se domluví Moskva s Kyjevem na dodávkách zemního plynu. Můžete si zatopit, kdykoli se vám zachce. Investujete-li nemalé peníze do nového krbu, určitě není na místě odbýt komín. Jde totiž o důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje bezpečnost, účinnost a ekonomiku vytápění. Pokud komín postavíte z kvalitního materiálu a opatříte komínovou vložkou, investice se vám brzy vrátí. Jaký komín tedy vybrat? Nejmodernějším typem komínů jsou nerezové komíny, které se vyznačují řadou praktických vlastností.

Nerezové komíny jsou především žáruvzdorné, takže odolávají extrémním teplotám, dále vás překvapí svou korozivzdorností. Ačkoli na komín tedy působí vlhkost, dokáže spolehlivě odolávat. Další důležitou vlastností zejména pro komín odvádějící spaliny z tuhých paliv je odolnost vůči chemickým látkám. Nerezové komíny jsou velmi praktické díky vysoce kvalitní nerezové oceli, která propůjčuje komínu neobvyklou odolnost a stabilitu. Vsaďte na kvalitu, vsaďte na nerezový komín.

Sorry, the comment form is closed at this time.