Nerezové komíny – praktické řešení odvodu spalin

Rozmýšlet komín pro novostavbu je mnohem jednodušší než pro starší domek. Většina komínů potřebuje mít vlastní základ a je složité jej do staršího domu dostat. U novostavby je třeba si jen předem promyslet, zda komín budete potřebovat a případně jaký. Potom už si snadno podle vašich požadavků vyberete, protože v dnešní době vám trh nabídne velké množství nejrůznějších variant. Často jsou ještě k vidění zděné komíny, ty bez problémů stačí pro větrací účely nebo odvod spalin z plynového topení, ovšem pokud chcete topit tuhými palivy, je třeba komín často kontrolovat, protože spaliny z tuhých paliv jsou poměrně hodně agresivní a často dokážou velmi rychle povrch komínu narušit a způsobit tak problémy.

Proto se v dnešní době stále častěji volí pro odvod spalin z tuhých paliv komíny z nerezu. Nerezová ocel propůjčuje komínu neobvyklou odolnost vůči chemickému působení, vlhkosti i extrémně vysokým teplotám. Díky tomu jsou nerezové komíny mnohem odolnější než jiné druhy komínů. Nerezové komíny jsou univerzálním řešením pro každý dům, můžete je použít pro odvod spalin z tuhých, kapalných i plynných paliv.

Nerezové komíny se vyrábí v mnoha různých provedeních, průřezech a tvarech, díky tomu, že se sestavují z jednotlivých dílů, můžete si nerezový komín velmi dobře přizpůsobit vašim požadavkům. Nerezová ocel se vyznačuje nízkou hmotností, proto jsou nerezové komíny vhodné také k použití na fasádu, nepotřebují vlastní základ a můžete je tak zbudovat i pro stávající dům.

Aby si každý mohl vybrat, prodávají se na Komíny-nerez.cz komíny nerez jednoplášťové, které slouží jako samostatné komíny nebo také jako komínové vložky, nerezové komíny izolované se dvěma nerezovými plášti a tepelnou izolací mezi nimi nebo také hybridní komíny s nerezovým pláštěm a keramickou vložkou. Navštivte Komíny-nerez.cz i vy a vyberte si ten pravý komín pro váš dům.