Zář 122014
 

V poslední době se stále v médiích tvrdí, že krize už je za námi a finanční situace se začíná zlepšovat. Pokud se ale podíváme na statistiky zadluženosti, zjistíme, že stále více českých rodin si bere různé půjčky, úvěry a hypotéky. Je to způsobeno často tím, že v některých firmách stále dochází k občasnému pozastavení mezd, když potom rodina žije od výplaty k výplatě, může jí dělat značné problémy, když najednou výplatu nedostane. Není jednoduché s průměrnými platy uživit rodinu.

Většina lidí, kteří se nechtějí zaplést s dluhy, si neradi půjčují. Někdy se tomu však nelze vyhnout. Pokud ale nevíte, kdy s půjčkami přestat, může se vám snadno stát, že se dostanete až do insolvence a platební neschopnost může vést až k exekuci. Nechcete-li se potkat ve vlastních dveřích s exekutorem, udělejte s vaší situací něco dřív, než vám vaše dluhy přerostou přes hlavu. Nejtěžší je vždy přiznat si, že potřebujete pomoci, na psychiku člověka mají dluhy velký vliv.

První, co dlužník v opravdových problémech zažívá, je šok, protože nečekal, že se do insolvence může dostat právě on. Postupně šok vystřídá vztek. Dlužníci se často zlobí sami na sebe, že si vzali půjčky tak hloupě a bez rozmyslu, a hněvají se také na instituce, které jim půjčky daly. Časem vztek opadne a přijde fáze zapření. Člověk v dluzích si nechce přiznat, že se dostal do insolvence a doufá, že se situace sama nějak vyřeší. Teprve potom si uvědomí, že pro oddlužení bude muset sám něco udělat, začne se bát o práci a začne mít snahu situaci efektivně řešit. A právě v této fázi je nejlepší navštívit odborníky, kteří vám pomohou v řešení vaší insolvence a odstranění dluhů.

Díky odborné, ale také rodinné podpoře se potom člověk dostává do poslední fáze dluhu, kdy se s ním smíří a pracuje na jeho likvidaci. Neváhejte a kontaktujte i vy Insolvence Zlín a nechte si poradit s oddlužením.

Sorry, the comment form is closed at this time.