Zář 152014
 

Komín je vždy důležitou součástí otopné soustavy, je tedy třeba jeho výběru věnovat patřičnou pozornost. Všechny typy topení vyžadují odvod spalin. Je praktické zvolit si odolnější komín, který vám dlouho vydrží, ideální volbou zejména pro odvod spalin z tuhých paliv je nerezový komín. Pokud se i vy chystáte změnit váš způsob vytápění z plynu na tuhá paliva, měli byste si ověřit, zda je váš komín připraven na odvádění spalin z tuhých paliv. Právě produkty hoření tuhých paliv jsou výjimečně agresivní k povrchu komínu a mohou zděný komín poměrně brzo poškodit. Proto se vyplatí zainvestovat do kvalitního komínu.

Z pohodlí vašeho domova či kanceláře si můžete prohlédnout, jak takový nerezový komín vypadá, stačí navštívit internetový obchod specializovaný na prodej nerezových komínů, kde naleznete široký výběr těchto výrobků. Proč zrovna nerezový komín? Je to jednoduché, komíny nerez jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli, která komínu propůjčuje odolnost a stálost při působení extrémních teplot, vlhkosti i chemických látek. Nerezový komín je dostatečně univerzální, můžete ho tedy používat k odvodu spalin vzniklých hořením kapalných, plynných i tuhých paliv.

Komíny-nerez.cz vám nabídnou různé průměry nerezových komínů nebo pokud potřebujete řešit specifický tvar komínu, vyhnout se třeba nějaké překážce, máte možnost koupit si nerezový komín po jednotlivých dílech, takže si sestavíte nerezový komín na míru podle vašich potřeb a možností. Pro odvod spalin z tuhých paliv je zvláště vhodný speciální typ nerezového komínu – hybridní komín, který je vybaven vysoce odolnou keramickou vložkou. Nerezový komín vás jistě potěší nejen svou odolností a dlouhou životností, ale také se velmi jednoduše instaluje, protože nepotřebuje žádné základy, navíc může být postaven také dodatečně zvenku budovy a uchycen přímo na fasádu.

Sorry, the comment form is closed at this time.