Nerezový komín odvádí spaliny zcela

Systém vytápění je jedním z nejdůležitějších v celém domě. Je třeba vyřešit spoustu detailů, ale především důležitých věcí, jako je třeba samotné topidlo nebo odvod spalin. Proč je tak podstatná otázka odvodu spalin? To je jednoduché, pro spalování paliva je třeba velké množství kyslíku. Při procesu spalování vzniká teplo a navíc ještě vedlejší produkty, spaliny, které se hromadí v otopné soustavě, jsou plynné a nechtějí pustit kyslík ke spalovanému palivu, díky tomu mohou oheň udusit a systém vytápění ztrácí výkon nebo může zhasnout zcela.

To samozřejmě negativně ovlivňuje účinnost spalování topidla, pro jeho zvýšení je třeba tyto spaliny odvést někam mimo otopnou soustavu. K tomu právě slouží komín. V dnešní době existuje široký výběr různých řešení specializovaných či naopak univerzálních komínů. Záleží pouze na vás, jak budete topení realizovat právě vy. Rozmyslete si to však pokud možno včas, abyste potom kvůli špatnému typu komínu nemuseli přestavovat polovinu domu.

Porozhlédněte se na Komíny-nerez.cz, kde je pro vás připraven široký sortiment komínových systémů. Komíny nerez představují velmi výhodné řešení odvodu spalin. Díky konstrukčnímu materiálu jsou výjimečně odolné vůči extrémním teplotám, vlhkosti i chemickému působení, lze je tedy bez problémů použít pro odvod agresivních kyselých spalin, které vznikají hořením tuhých paliv. Můžete je instalovat i dodatečně, protože nepotřebují vlastní základy.

Nerezový komín je vyroben z velmi lehké nerezavějící oceli. Navzdory lehkosti je však komín nanejvýš kompaktní a pyšní se dlouhou životností. Nerezový komín stačí jednoduše připojit ke kamnům, kotli či krbové vložce a můžete topit. Využijte tento elegantní komínový systém od Komíny-nerez.cz a užívejte si zimu v teple vašeho domova.