Lis 142014
 

Výzdoba interiéru je v každé době určována módou. Tak jako se místnosti malovaly na bílo, později přišly do módy dekorované válečky, které potom vystřídaly opět bílé zdi, tak i tapety střídavě v módě jsou a potom ustupují, aby se znovu mohly vrátit s ještě větším úspěchem. Tapeta je skvělý způsob, jak si vyzdobit kteroukoli místnost v bytě i domě. Přemýšlíte, jak dozdobit stěny v ložnici? Nechcete se dívat pouze na bílé zdi? Řešením pro vás mohou být právě tapety. Stačí si vybrat barvu a dekor tapety, do ložnice si nevybírejte tapetu s divokými výraznými barvami. Ložnice je místem odpočinku a relaxace a tomu by měly odpovídat také barvy. V ložnici vypadají velmi dobře odstíny modré, zelené či fialové. Nejlépe se sem hodí tapety s jemným vzorem, který vás uklidní a připraví na spánek.

Tapety můžete libovolně kombinovat také s běžnou malbou, tapetu nemusíte mít na celé stěně. Existují tapety složené pouze z několika málo částí, takže tvoří spíš něco jako obraz. Tapety se vyrábí s mnoha různými dekory a v různých designech, novinkou jsou fototapety, které jsou opatřené ne jen tak ledajakým designem, ale vybranou fotografií, můžete tak na zdi doma mít obraz vašeho oblíbeného zvířete, automobilu nebo krajiny. Fototapety se používají pro optické zvětšení místnosti, často jsou to tapety třeba s dveřmi na terasu, do zahrady apod. V pracovně vám tapety pomohou získat soustředění a upřít vaši pozornost potřebným směrem.

Velmi atraktivní jsou dětské tapety, ty si můžete vybrat v libovolném designu, často zobrazují hrdiny z dětských kreslených filmů nebo různé jiné dětské motivy. Děti milují barvy a pestré obrazy, tapety na zeď jejich pokojíčku je zcela určitě nadchnou. Tapety můžete využívat pro dekoraci stěn, ale také dveří a dalších rovných ploch, tak neváhejte a pořiďte si domů i vy krásné barevné tapety pro oživení vaší domácnosti.

Sorry, the comment form is closed at this time.