Bře 202015
 

Koupelnové topení není novinkou a stále více lidí si dopřává tento komfort. Plánujete také vylepšení svého interiéru zejména v koupelně a nejste si docela jistí, co vše k tomu patří? Popišme si tedy, které komponenty lze využít, ať už při rekonstrukci nebo budování nové koupelny či umývárny.

Jako první kvalitní radiátory

Topení do koupelny vyžaduje kvalitní radiátory. U těch je rozhodující jejich funkce, tedy zejména výhřevnost, ale také design a tvar. Je velmi důležité šetřit místo a rozměrné, robustní radiátory již rozhodně nejsou trendy. Pokud tedy nemáte čistě rustikální domácnost, kde dokonale zapadnou.

Ohřívače vody

Ke koupelnovému topení mohou patřit také různé ohřívače vody, někdy také karmy. Jejich účelem je ohřát vodu v co nejkratší době, patří sem ale také bojlery, které fungují v určitých časových intervalech a spínají v danou dobu. Bojler si můžete nastavit na různé provozy, kupříkladu ekonomický.

Krb či kamna do koupelny?

Nebo si rovnou pořiďte kamna a krby do koupelny. Nabídka elektronických obchodů s tímto zbožím vám umožní vskutku velký výběr, takže rozhodně nesáhnete vedle. Ovšem jste-li laikem v tomto směru, nejdříve se zeptejte profesionála, jaká kamna se k vám budou nejvíce hodit.

Vyberte správné trubky

Pro spojení a přenos média využijete trubky, dnes už se používají menší průměry, než tomu bylo dříve, opět jde nejen o šetření místem, ale také pěknější vzhled. Ať už budujete sprchový kout nebo rovnou celou koupelnu i s koupelnovým nábytkem, oceníte přínos vodního ohřevu a také topení. Kamna a krby se samozřejmě hodí nejlépe do rozměrnějších prostorů koupelny, můžou z ní učinit dokonce kvalitní saunu.

Ohřev vody oceníte rovněž u masážních sprchových panelů a dalších komponentů, které pracují s vodou. Nejde tedy jen o teplo a sucho v koupelně, ale také o zajištění horké vody.

Sorry, the comment form is closed at this time.