Zář 082015
 

Skautské a turistické vybavení se hodí pro všechny nadšence, a pro mnoho aktivit je nezbytné. Kde ho zakoupit? Zkuste e-shop s příznačným názvem Totem. Najdete jej na adrese totemsro.sk. nadšeni budou malí i velcí dobrodruzi. Ať už vyrážíte za dobrodružstvím pravidelně po celý rok, nebo jen občas, potřebujete věci uzpůsobené k pobytu v přírodě. S kvalitním skautským vybavením vás nic nezaskočí. Můžete kempovat, vydávat se na túry a tábořit po celý rok. Táboření je nejen součástí dětských aktivit, může být zábavné a přínosné pro celou rodinu.

Do přírody choďte zásadně připraveni

Do přírody, zejména na delší dobu, se nevydávejte nepřipraveni, aby vás něco nepříjemně nezaskočilo. Vhodné je turistické vybavení, které zahrnuje nejen oblečení, batohy a boty, ale také mapy, stany, karimatky, spacák, potřeby pro vaření, kompas, outdoor doplňky, lékárničku, nůž a praktické nářadí. Jelikož je všechno potřeba do něčeho dát, existují jednoduché a účelné skautské batohy, využít ale můžete i další turistické batohy pro děti i dospělé. Důležitá je ergonomie, pohodlí a dostatek místa v zavazadle. Žádoucí je i pás na zapnutí před pas. Kromě batohů si mžete pořídit menší taštičky na nezbytnosti, ledvinky nebo batohy určené na kolo.

Skautské oblečení a vybavení

Oblečení a stany pro skauty jsou zvláštní kategorií. Pokud pořádáte tábor pro děti, je třeba jej pořádně promyslet a vybavit. A nemusí jít jen o tábor skautský. Poslouží stany s podsadou, velké stany, týpí nebo hangáry. Vybavení tábora se může různě lišit, podle jeho zaměření, věkové skladby dětí a tématu tábora. Skvělými pomocníky jsou impregnační spreje nebo šponovací lana. Z estetického hlediska nesmí chybět ani táborové vlajky. Stany jsou klasikou, a podobně i skautské oblečení. Každý asi známe skautské šátky, kraťasy, košile, polokošile nebo klobouky, vše doplněné stylovými nášivkami a odznaky.

Sorry, the comment form is closed at this time.