Zář 222015
 

Že se má každý rok kontrolovat stav střechy, vím a snažím se to dodržovat. Každý rok to vyjde koncem léta nebo začátkem podzimu před topnou sezónou. Pravidelně takto kontroluji stav střešní krytiny, rýn a také komínu. Bohužel jsem tentokrát nebyl příliš potěšen, neboť jsem zjistil, že náš komín bude potřeba opravit nebo možná dokonce kompletně znovu vyzdít. Když jsme dům postavili, používali jsme řadu let k vytápění plyn, nedávno jsme ale přešli na tuhá paliva a zdá se, že náš zděný komín se se spalinami z tuhých paliv příliš dobře nepopasoval. Jenže co teď? Nově vyzděný komín stejně dlouho nevydrží, chce to nějaké trvalejší řešení. Na internetu jsem v řadě nezávislých diskusích narazil na tutéž odpověď, pořiďte si nerezový komín.

Zprvu jsem byl trochu skeptik vzhledem k tomu, jak mohutný je zděný komín a jak tenkou stěnu má oproti němu komín z nerezu, nicméně na druhou stranu se s ním alespoň bude snadněji manipulovat. Začal jsem tedy o nerezovém komínu zjišťovat víc informací a čím víc jsem toho o nerezovém komínu věděl, tím jistější jsem si byl, že je ten pravý. Nerezový plech je tenký a lehký, zároveň je žáruvzdorný a nebude korodovat, takže ideální kombinace. Zjistil jsem, že si dokonce můžu vybrat, zda si nechám namontovat celý nový nerezový komín či mi bude stačit do stávajícího komínu nová nerezová komínová vložka.

Protože náš stávající komín není ještě v dezolátním stavu, rozhodl jsem se pro jeho vyvložkování. Navíc si myslím, že nerezová vložka ve zděném komínu bude mít lepší vlastnosti než celý nerezový komín. S napojením na krbovou vložku nebyl vůbec žádný problém. Jak jsem doufal, vše proběhlo rychle a bez problémů. Nerezové komíny mají výhodu v tom, že mají skutečně dlouhou životnost. Potřebujete-li nový komín, vyzkoušejte komín z nerezu, nebudete litovat.

Sorry, the comment form is closed at this time.