Říj 212015
 

Stavíte dům, chystáte se na rekonstrukci bytu, nebo jen prostě potřebujete změnu? A zároveň Vám není lhostejné, kolik Vás plánovaná akce bude stát nejen na pořizovacích nákladech, ale hlavně do budoucna?  Pak je vhodná chvíle zamyslet se nad vhodným typem zdrojů světla. Jako technologie budoucnosti se v tomto odvětví jeví led osvětlení. Jde totiž o ekologický, vysoce úsporný způsob svícení, který uspoří až 90 % energie ve srovnání s použitím klasických žárovek.

Není světlo jako světlo

Každý jistě ocení kvalitní osvětlení nejen při práci, ale i ve chvílích odpočinku. Zatímco při jídle chceme mít osvětlený celý stůl, při psaní nebo čtení potřebujeme jasné světlo mířící na jedno místo, abychom co nejméně namáhali oči. Při odpočinku všichni ocení tlumené až mírně intimní osvětlení. To vše nám dokonale zajistí led žárovky. Při jejich výběru si však musíme dát pozor na kvalitu nabízených led svítidel a před koupí je vhodné ověřit, zda výrobce uvádí všechny potřebné parametry.

Při osvětlení interiéru můžeme přímo kouzlit

Nové led technologie nám umožňují dokonalou variabilitu při osvětlení interiéru. Zejména při využití led pásků se může naše fantazie vyřádit. Skvělé je jejich využití nejen při osvětlení pracovní plochy u kuchyňských linek, ale výborně se hodí i jako doplňkové osvětlení obývacích prostor. Kromě této dekorativní funkce mohou pásky plnit i zcela praktický účel, jakým je orientační osvětlení tmavých prostor chodeb či schodiště.

Je vhodné využít led technologie i ve venkovním prostředí?

Led reflektory jsou čím dál využívanější a oblíbenější i při řešení osvětlení venkovních prostor, ať už jde o přístupové prostory k domům nebo veřejné, komerční a průmyslové prostory. Kombinace led reflektoru s dálkovým ovládáním nebo s čidlem pohybu ještě zvyšuje energetickou výhodnost tohoto typu osvětlení.

Sorry, the comment form is closed at this time.