Úno 202016
 

Pro hladové návštěvníky, vyhládlé rodiny s dětmi a žíznivé příznivce cykloturistiky Pivovar Chýně dělá nenapodobitelná polední menu a jedinečné speciality české kuchyně. V pivovaře se před mnoha lety chovala hospodářská zvířata, byl zároveň částí klášterních hospodářských budov. Nyní se v Pivovarském dvoře Chýně u Prahy nachází výletní restaurace s dětským koutkem Praha, pivnice s odpočinkovým místem pro občerstvení.

Pivovar Chýně u Prahy má dobrou polohu přímo na cyklistické trase, cyklisté si můžou dát na zahrádce domácí bramboráčky, znamenité daňčí klobásy, steaky, doma připravované limonády pro nejmladší návštěvníky, anebo polotmavou dvanáctku a jiná piva pro žíznivé turisty. Originální restaurace s dětským koutkem Praha je postavena zejména pro rodiny s ratolestmi, pro něž jsou v dětském koutku připraveny zábavné akce, jako je například návštěva pohádkové babičky, maluje se na obličej, je vystaven hrad na skákání, připravují se soutěžní odpoledne nebo bublinkové diskotéky. V objektu pivovaru se dají uspořádat i dětské narozeninové oslavy i další večírky s vybraným občerstvením. Blízké Letiště Václava Havla v Ruzyni je ideální příležitostí pro turisty, již si mohou zpříjemnit čekání na let v restauraci pivovaru.

Lahodné polední menu a speciality české kuchyně jsou proloženy lahůdkami, jako jsou masa na grilu, rovněž i kolena pečená na pivu, výtečný pivovarský guláš, kořeněná pečená žebírka, ojedinělý tatarák z pravé svíčkové, rozmanité steaky ze speciálních druhů masa, staročeské hody, nabídka zahrnuje králičí špíz, husí i kachní specialitky, skvělá hovězí svíčková, svíčková z telecího masa nebo také svíčková na smetaně. Každé polední menu zahrnuje polévku a hlavní chod již za 85 Kč. Piva z menu jsou kvasnicová, svrchně nefiltrovaná, popřípadě spodem kvašená. Vaření piva stojí na staročeských tradičních základech a klasických postupech, což znamená použití sladu, vody i chmele. A tak český světlý ležák je tradiční světlé, kvasnicové pivo vyrobené z českého zboží, chmelené chmelem z Žatce.

Sorry, the comment form is closed at this time.