Úno 292016
 

Jestliže plánujete stavbu rodinného domu, určitě řešíte každý sebemenší aspekt. Nezapomeňte věnovat svou pozornost také střeše, a to nejen výběru vhodné barvy či střešní krytiny. Zamyslet byste se měli také nad tím, zda bude řešena klasickým krovem nebo vazníkovou konstrukcí. Oba typy mají své charakteristiky a výhody.

Střecha u každého rodinného domu hraje zásadní roli. Stavbu chrání především před povětrnostními vlivy a před únikem tepla. Pokud investujete do zateplení své stavby nemalé peníze, přesvědčte se, že i střecha je dostatečně izolovaná. Může mít sedlový nebo rovný tvar. U čím dál více oblíbených bungalovů se běžně využívá valbová střecha.

Kdy se hodí krov a kdy zase vazníky

U domů s podkrovím se logicky nejčastěji uvažuje o vázaném krovu a u objektů, kde podkroví není obytné, se běžně využívají dřevěné vazníky. Jedná se tedy již o zmíněné bungalovy, dále o různé haly nebo průmyslové stavby, kde je střecha z vazníků mnohem efektivnějším řešení.

Výhodou vazníků je, že šetří vaše peníze (na střechu se totiž použije až o 40 % méně dřeva) a jejich konstrukce je velmi rychlá. Jestliže do budoucna vůbec neuvažujete o využívání podkroví svého domu, nemáte nad čím váhat. Vazníky navíc lze využít i tam, kde byste jinak očekávali krovy. U takové střechy je však nutné nosnou konstrukci doplnit vnitřní plochou.

Nepodceňte střechu u rodinného domu

Vazníky se dnes využívají v celé škále typů a záleží pak na vašich preferencích a na dodavatelích stavební firmy, která provádí výstavbu nebo rekonstrukci vašeho bydlení. Ať už máte zájem o střechu z krovů nebo vazníků, můžete kontaktovat společnost KarStaK s.r.o., která je dlouholetým výrobcem vazníků se styčníkovou deskou. Aktuálně vyrábí a prodává dřevěné střešní vazníky, které jsou vhodné i pro konstrukci krovů, dále podlahové dřevěné vazníky nebo také stěnové dřevěné vazníky, které se využívají ke konstrukci svislých prvků.

 Posted by at 17.06

Sorry, the comment form is closed at this time.