Jarní kongres v lázních, na horách, či u vína je velmi atraktivní

Kongresová turistika má během roku dva vrcholy – podzimní a jarní. Jarní je mimořádně oblíbený kvůli tomu, že kromě atraktivního prostředí kongresového hotelu je účastníkům k dispozici i jeho okolí, které po dlouhé zimě láká v pěkném počasí na procházky. Takové mimořádně exkluzivní prostředí poskytují především lázně a hory. Mezi nejatraktivnější patří Bardejovské lázně a Lázně Luhačovice s ideální polohu uprostřed lesů, čistým ovzduším a zachovalou výjimečnou secesní architekturou, nebo největší slovenská síť hotelů SOREA se zařízeními v nejlukrativnějších a nejkrásnějších lokalitách Slovenska – od Vysokých a Nízkých Tater až po Bratislavu. Jedinečné prostředí a historii zase spojuje zámecký hotel The Grand Vígľaš. Samostatnou kapitolou je mistrovské scelování vín – firemní cuvée, které nabízí v rámci teambuildingu ELESKO Wine Park v Modre.

 

Kongresový hotel Alexander v Bardejovských lázních se stal za rok magnetem

Od otevření luxusního čtyřhvězdičkového kongresového hotelu Alexander v Bardejovských lázních uplynul rok. Náročná klientela si za tu dobu hotel nazvaný po ruském carovi Alexandrovi, který Bardejovské lázně kdysi navštívil, oblíbila a stal se jedním z nejnavštěvovanějších zařízení v lázních. Pravidelně se v jeho exkluzivních prostorách konají kongresy, školení, semináře, workshopy, teambuildingy, obchodní schůzky, ale také svatby a zábavy. Obsazenost hotelu se v atraktivních termínech blíží až k 100 procentům a po celý rok je na velmi slibné úrovni.

 

Ekonomicko-obchodní ředitelka Bardejovských lázní Tamara Šatanková k tomu poznamenává: „Od začátku jsme vsadili na vysokou úroveň služeb, a proto jsme například personál nepřesunuli z jiných hotelů, ale přijímali sem nové, většinou mladé ambiciózní lidi, přímo pro toto zařízení. Hotel se zapsal do povědomí návštěvníků vynikající kuchyní a bohatými možnostmi trávení volného času v atraktivním prostředí světoznámých lázní. Alexander má své vlastní wellness, kde hosté na jednom místě najdou vše, co potřebují, aby zrelaxovali. Využít mohou whirlpool, finskou a parní saunu, ochlazovací bazén, přívalovou sprchu, tropickou a masážní sprchu, tepidárium, fitness, ale i širokou nabídku různých masáží. Kromě toho je hotel Alexander propojen spojovací chodbou přímo s hotelem Ozón, kde mají zdarma k dispozici i tamní ještě větší Wellness SPA, s vodním a saunovým světem.“

 

Početnou klientelou Bardejovských lázní jsou zejména obyvatelé východního Slovenska, což je dohromady asi 1,5 mil. obyvatel. Lázně jsou jedinečným zařízeným svého druhu na tomto území – zejména co se týče kapacity a kvality kongresového hotelu Alexander. Pro firmy a společnosti z Prešovského a Košického kraje je ideálním místem na organizaci firemních eventů, kongresů a dalších aktivit. Dostupnost je výborná – z Košic je to jen 78 km, nebo cca hodina cesty.

Investice do kongresového hotelu nebyla nízká, vznikl přestavbou stávajícího hotelu Minerál za cca 6,6 mil. eur. Za období 13 měsíců prošlo renovací 75 luxusně zařízených pokojů pro 150 osob, z toho je 5 apartmánů a 5 bezbariérových pokojů. Aktuálně je kapacita kongresových míst hotelu v počtu 300 ve 3 variabilních řešeních, technologicky přizpůsobených na konání kongresů na nejvyšší úrovni.

 

Bardejovské lázně jsou jedinečné zejména možnostmi, které nabízejí. Kromě primární léčebné a relaxační funkce nabízejí možnosti již zmiňované kongresové či incentivní turistiky. Bohaté okolí umožňuje organizaci zajímavých výletů – do Bardejova a jeho okolí, nebo do blízkého Polska. Lázně jsou zároveň klidným místem s nejčistším vzduchem na Slovensku, které uspokojí každého zákazníka – ať už sportovce, pacienta nebo milovníka wellness. Mají rozsáhlou historii, počínaje známou rakouskou císařovnou Alžbětou (Sissi) až po ruského cara Alexandra I. V lázních pobýval i rakousko-uherský císař Josef II. (1783), Marie Luisa, pozdější manželka císaře Napoleona (1809) a polská královna Marie Kazimiera dʼArquien, manželka polského krále Jana III. Sobieského.

 

Lázně Luhačovice umí chytit za srdce

           

Krásná architektura nejvýznamnějšího slovenského architekta Dušana Jurkoviče, atraktivní prostředí, dokonalé služby. To vše najdete na jednom místě. Největší moravské lázně na pomezí Slovácka a Valašska, Lázně Luhačovice, nabízejí mnoho příležitostí na výlety do okolí a procházky přírodou a nabízejí nezapomenutelné zážitky pro všechny, kteří se jakékoliv firemní akce zúčastní.

Lázně Luhačovice mají nezaměnitelný genius loci (duch místa). Soubor staveb – v centru lázní je poznamenán hlavně tvorbou – Dušana Jurkoviče (Jurkovičův dům, Vila Chaloupka, Vila Jestřabí, Vodoléčebné lázně, Říční a sluneční lázně a Hudební pavilon). Naproti tomu hotel Alexandria je jednou z nepřehlédnutelných dominant Luhačovic a skvostem jádra města Luhačovice.

 

Výkonný ředitel Lázní Luhačovice, Ing. Jiří Dědek, MBA, k tomu uvádí: „Zařízení akciové společnosti Lázně Luhačovice jsou ideální pro pořádání konferencí a firemních akcí. Disponují funkcionalistickým objektem Společenský dům, jehož kapacita umožňuje organizovat společenské a kongresové akce od 8 osob do 700 osob. Stejně velkoryse řešený Spa & Wellness hotel Alexandria **** umožňuje pořádání společenských a firemních akcí do 80 osob. Špičkové služby však nejsou všechno. Naše společnost kromě toho nabízí i množství doprovodných aktivit, ke kterým patří výlety do okolí, wellness procedury, exkurze, outdoor aktivity, hudební programy různých žánrů, ochutnávky vín, doutníků, fotokoutek, služby profesionálního fotografa, mobilní casino, facepainting, bodypainting a mnoho dalších.“

 

Společenský dům se nachází v centru Lázeňského náměstí, přímo naproti lázeňské kolonádě a splňuje všechny předpoklady pro pořádání konferenčních akcí. Interiér je zrekonstruovaný a překvapí svou jednoduchostí a variabilností. Disponuje kongresovým sálem s kapacitou až pro 250 osob s možností propojení audio a video technikou se salónkem s kapacitou až pro 80 osob. Dále má 7 salonků pro 8 – 80 osob, dvě restaurace pro 2krát 160 osob spojené tanečním parketem a stylovou vinárnu Domino s živou hudební produkcí pro 140 osob. Jednotlivé jednací prostory ve Společenském domě jsou spojeny foyer a chodbami ideálními pro řízení doprovodných prezentací, registrací a prezencí. Specializuje se na pořádání konferencí a dalších akcí až do 400 osob, včetně stravování, společenského a animačního programu.

 

Pýchou a vlajkovou lodí Lázní Luhačovice je již zmíněný hotel Alexandria ****. Je jedinečným konceptem, který spojuje prvorepublikovou atmosféru, moderní vybavení a prvotřídní služby v oblasti gastronomie a wellness. V rámci hotelu je možné využít široké spektrum služeb a reprezentativních prostor – od komfortních pokojů, přes výhodné ceny ubytování pro firmy až po konferenční balíčky a profesionální servis. Na jednom místě je tak možné splnit si pracovní povinnosti, zorganizovat byznys setkání nebo konference a zároveň zrelaxovat a naplno využít možnosti lázeňského města. K dispozici jsou prostory Francouzské restaurace a Night Club, společenský večer je možné strávit při příjemné živé nebo reprodukované hudbě všech žánrů. Zlepšete si jméno mezi svými zaměstnanci, nebo obchodními partnery a uspořádejte konferenci či jinou firemní akci v příjemném prostředí známých lázní a dopřejte jim kromě práce i volný čas ve wellness.

 

Využijte možnosti hotelů sítě SOREA s organizací kongresu na klíč

Pokud hledáte vhodné prostory pro organizaci kongresu a nechcete mít s jeho zabezpečením žádné starosti, vhodnou volbou jsou hotely sítě SOREA. Nacházejí se v nejlukrativnějších a nejkrásnějších lokalitách Slovenska – od Vysokých a Nízkých Tater až po Bratislavu. SOREA aktuálně provozuje jedenáct hotelů různého charakteru – ať už je to kongres a byznys hotel v hlavním městě SR nebo wellness hotely s nabídkou rekondičně-rehabilitačních procedur. Kromě atraktivního prostředí a široké palety služeb nabízí SOREA hotelová zařízení vhodná pro uspořádání odborných i zájmových setkání charakteru seminářů, školení, kurzů, kongresů a konferencí na vysoké profesionální úrovni. Hotely disponují konferenčními prostory a jsou vybaveny kvalitním zařízením potřebným k zajištění úspěšné firemní akce.

 

Obchodně-marketingová ředitelka společnosti SOREA, s. r. o., Bratislava Beáta Toroková k tomu dodává: „Bratislavský kongres a byznys Hotel SOREA REGIA je díky své poloze v blízkosti historického centra ideální na pořádání kongresů, konferencí, seminářů a různých společenských, pracovních a soukromých akcí. Kongresový sál s kapacitou do 200 míst je vybaven moderním technickým zabezpečením. Pro menší akce jsou k dispozici dva salonky s kapacitou do 40 míst a typicky slovenský salonek HUBERT s venkovní letní terasou. Převážně kongresovou a firemní nabídku hotel rozšířil o škálu doplňkových služeb v relaxačním centru BAANTHAI s nabídkou thajských masáží.“

 

V Nízkých Tatrách při vstupu do Jánské doliny v obci Liptovský Ján se nachází Hotel SOREA MÁJ. Kongresový sál s kapacitou do 200 míst, salonek C a salonek de Luxe jsou vybaveny základní prezentační technikou a ozvučením. Přidanou hodnotou hotelu je krytý termální bazén a množství rehabilitačních programů a procedur. V oblíbené Demänovské dolině je situován Hotel SOREA SNP. Díky komorní atmosféře interiéru hotelu je ideální pro pořádání školení a firemních akcí menšího rozsahu. Konferenční místnost má kapacitu do 120 osob. Pro menší setkání do 20 osob poslouží hotelový salonek. Základní technické vybavení a služby doplňují různé typy léčivých masáží a zábalů.

 

„Vyhledávanou lokalitou jsou Vysoké Tatry. U Nového Štrbského plesa je Hotel SOREA TRIGAN, jehož předností jsou kongresové prostory s výhledem na tatranské štíty. K dispozici je kongresový sál pro 200 osob, malá kongresová místnost pro 80 osob a salonek. K hotelovým službám patří wellness svět regenerace a odpočinku s nerezovými bazény, perličkovou masáží a vodními tryskami, finská sauna, parní sauny, ochlazovací bazén, odpočívárna, různé druhy masáží a relaxačních zábalů, fitness centrum,“ říká B. Toroková.

 

V centru Tatranské Lomnice v blízkosti kabinkové lanovky na Skalnaté Pleso nabízí své prostory pro pořádání akcí, semináře a školení menšího charakteru Hotel SOREA URÁN. Rekonstrukcí bazénové části vzniklo nové Wellness URANIA moderní wellness centrum s nerezovými bazény a nejmodernější technologií čištění vody. Při vstupu do botanické zahrady TANAPU je situován Hotel SOREA TITRIS s jednacím salonkem TITRIS pro 40 osob a s kongresovým sálem do 200 osob. Jedinečný pohled na Lomnický štít vytváří akcím výjimečnou atmosféru. Velkým lákadlem pro klienty je hotelové AQUA RELAX centrum.

 

Dokonalé místo aktivního odpočinku a regenerace představuje Hotelový komplex SOREA HUTNÍK v tichém a zeleném prostředí osady Tatranske Matliare. Je ideální pro pořádání konferencí ale i sportovních teambuildingových akcí. V hotelové nabídce jsou dvě společenské místnosti s kapacitou do 180 osob, tři školící místnosti od 12 do 50 osob a dva salonky. Pro aktivní využití volného času je klientům k dispozici hotelový bazén, BOWLING centrum, tělocvična, volejbalové hřiště, místnosti na stolní tenis a relaxační služby masérů, mořská lázeň. V malebné dolině Ľubovnianských lázní leží Hotel SOREA ĽUBOVŇA. Společenské a jednací prostory hotelu (kongresová a společenská místnost s kapacitou do 240 lidí a 5 salonků) jsou vhodné i pro pořádání rozsáhlejších akcí. Široký výběr hotelových doplňkových služeb poskytuje ideální podmínky pro pořádání sportovních akcí.

 

Konference na zámku? Navštivte Hotel The Grand Vígľaš

Možnosti pro uspořádání kongresů poskytují různé hotely, ale něčím zcela výjimečným je uspořádat je na zámku. Takovou možnost máte v nově zrekonstruovaném Vígľašském zámku, který je symbolem nového trendu v hotelnictví na Slovensku. Dnes je z něj hotel The Grand Vígľaš **** s poskytováním wellness služeb. Nabízí vícero prostorů, jakými jsou Kongresový sál krále Zikmunda, Kongresový sál krále Matyáše Korvína, či bílý a červený salonek. Kongresový sál krále Zikmunda je pojmenován po králi Zikmundovi Lucemburském. Poskytuje neobvyklý a zajímavý prostor pro slavnostní eventy ale i odborné akce. Sál je prosklený a prostorný s rozlohou 250 m2, vytesaný do skály a má zabudovaný dataprojektor a plátno. Kapacita tohoto kongresového sálu je v případě divadelního uspořádání až 250 míst. Kongresový sál krále Matyáše Korvína je menší, kapacitu má při divadelním uspořádání do 40 míst. Nejmenší kapacitu nabízejí bílý a červený salonek. Tyto salonky jsou vhodné na speciální setkání a privátní události. Zaujmou také svou dobovou atmosférou, která je kombinovaná s moderním vybavením.

V Zámku Vígľaš jsou navíc k dispozici i venkovní prostory pro různé eventy, kterými jsou dvě prostorná nádvoří, vstupní a vnitřní. Pro otevřené veřejné akce je vhodné vstupní nádvoří s rozlohou cca 1500 m2, protože je přístupné i návštěvníkům, kteří nejsou ubytováni. Na velké soukromé akce, jakými jsou různá vystoupení a koncerty, je ideální vnitřní nádvoří o rozloze cca 1200 m2, nad kterým je situována prostorná terasa. Pokud si rezervujete uzavřenou společnost v hotelu, dokáže vám Zámek Vígľaš pronajmout celý hotel se všemi prostorami a vybavením. Velmi oblíbenými se stávají svatby na zámku.

Samostatnou kategorií doplňkových služeb je hotelové wellness centrum, Wellness – Queen Barbara Spa. Je pojmenováno po královně Barbaře Celjské, protože zde jako královna a manželka císaře Zikmunda dlouhá léta žila a spravovala okolní panství. Ubytovaným hostům je k dispozici bazén s protiproudem, vířivka, infrasauna, finská sauna, ochlazovací bazén, jakož i různé druhy masáží.

Zámek Vígľaš je unikátní historická památka ve střední Evropě, která přináší návštěvníkům návrat do období středověku, gotiky, renesance i baroka. Zámek Vígľaš je výjimečným historickým místem, které spojuje středověkou atmosféru se špičkovými službami čtyřhvězdičkového hotelu. Vnitřní prostory zámku jsou k dispozici na prohlídku s průvodcem a odborným výkladem v určených časech. Pro ubytované hosty a skupiny je možné zajistit historické programy, včetně dobové muziky a tanců, živých atrakcí, sokolníků a ptáčníků, šermířů či celého vojska rytířů.

Teambuilding jako víno!

Teambuilding na jehož konci bude víno? Společnost ELESKO nabízí velmi netradiční řešení jak spojit příjemné firemní setkání a scelování kolektivu s výrobou vlastního vína. ELESKO je výrobcem prémiového vína. Zároveň přináší klientům i zážitky spojené s jeho výrobou. Proto v rámci portfolia služeb nabízí privátní degustace, ale i možnost výroby vlastního vína – cuvée s privátní etiketou.

Jak vyrobit vlastní firemní víno? Ředitelka pro marketing a komunikaci společnosti ELESKO, Martina Valachová říká: „Pokud se rozhodnete pro kupáž vín, seznámíme vás s výrobou. Absolvujete prohlídku vinařství s podrobným výkladem o používaných technologiích. Ochutnáte víno přímo ze sudů a tanků. Později se přesunete do degustačního prostoru, kde se vám celou dobu bude věnovat odborník – technolog. K dispozici dostanete vzorky červených vín spolu s kompletními rozbory vína, odměrné válce, sady sklenic, psací potřeby. Výsledkem kupáže bude cuvée – namíchané přesně v poměrech jaké vyjdou z teambuildingu – 225 litrů, tj. jeden barikový sud (přibližně 300 lahví). Víno bude uloženo v barikovém sudu označeném tabulkou vaší společnosti. Po vzájemné dohodě s technologem, bude víno nalahvováno (přibližně po šesti až dvanácti měsících od namíchání cuvée). Pokud budete mít zájem, můžete si spolu s kolegy nebo přáteli pod vedením technologa vaše cuvée ručně nalahvovat a stát se součástí dalšího krásného zážitku.

Co s takovým množstvím vína? Dobrého vína není nikdy dost! Cuvée může sloužit jako dárek pro zaměstnance, nebo pro klienty. Bude velmi osobité. Bude mít váš vlastní příběh. Již od roku 2009 vyrábí ELESKO kvalitní prémiová vína výhradně z vlastní úrody hroznů, které pěstuje v Malokarpatské a Tokajské oblasti.

 

Více informací je na: www.kupele-bj.sk,www.LazneLuhacovice.cz,www.HotelAlexandria.cz, www.sorea.sk, www.grandviglas.com;  www.elesko.sk,