Organizace Scientologické církve v Asii a Austrálii a Oceánii

Jak Scientologie začala?

 

L. Ron Hubbard americký humanista, filozof a spisovatel
L. Ron Hubbard americký humanista, filozof a spisovatel

L. Ron Hubbard  začal svoje studium mysli a ducha v roce 1923, což v roce 1938 vyústilo v příručku nazvanou „Excalibur“. V této nepublikované práci se poprvé objevilo slovo Scientologie, aby tak pan Hubbard popsal to, co nazval „studiem vědění, jak vědět“. Rozhodl se, že knihu nevydá, k tomu řekl: „Excalibur neobsahoval žádnou terapii a byl jen diskusí o tom, z čeho se skládá život.“ A dále dodal: „Rozhodl jsem se pokračovat dále.“

Toto „pokračování dále“ vyústilo v Dianetiku, předmět, který byl představený do mnohem širšího pole Scientologie, aby poskytl skutečnou „terapii“, kterou by mohl lehko aplikovat běžný člověk z ulice. Proto v roce 1947 napsal rukopis, který detailně popisuje jádro objevů Dianetiky. Přesto, že   v té době ještě nebyl rukopis publikovaný, koloval mezi Ronovými přáteli a kolegy, kteří dělali další kopie a posílali je dále (toto dílo bylo oficiálně vydané v roce 1951 pod názvem Dianetika: Původní teze a později bylo znovu publikované pod názvem Dynamiky života).

L. Ron Hubbard zakladatel Dianetiky a Scientologie
L. Ron Hubbard zakladatel Dianetiky a Scientologie

 

Jak kopie rukopisu mezi lidmi kolovali, pan Hubbard začal dostávat záplavu dopisů, v kterých se lidé dožadovali dalších informací. Samozřejmě, velmi brzo zjistil, že všechen svůj čas tráví odpovídáním na tyto dopisy a tak se rozhodl, že o předmětu napíše ucelené dílo – Dianetiku: Moderní vedu o duševním zdraví.

 

John Travolta o Dianetice
John Travolta o Dianetice

 „Dianetika mi přinesla velké období. Vždycky jsem měl schopnost být nějakým způsobem úspěšný, ale Dianetika mě osvobodila do té úrovně, kde se mohlo stát něco opravdu velkého, bez zasahování.“
 – John Travolta, herec

 V lednu 1975 jsem pracoval na svém prvním filmu v Durango, který se natáčel v Mexiku . Tam jsem potkal herečku, která mi dal knihu Dianetika. Během pěti týdnů co jsme natáčeli mi dala nějaké sezení auditingu a použila na mě některé základní principy Dianetiky a Scientologie. Tehdy jsem se zapojil do Dianetiky – protože to na mě fungovalo.

 

 

Publikovaná 9. května 1950 způsobila bouři nadšení a hned zasáhla seznam bestsellerů v New York Times, na kterém zůstala 28 po sobě pokračujících týdnů. Byla nejprodávanější knihou o mysli, jaká byla kdy napsaná a zůstává nejprodávanější i dnes. Obsahuje objev reaktivní mysli – skrytého zdroje nočních můr, bezdůvodných obav, rozčílení a nejistoty.

L. Ron Hubbard autor knihy Dianetika: Moderní věda o duševním zdraví
L. Ron Hubbard autor knihy Dianetika: Moderní věda o duševním zdraví

Ale L. Ron Hubbard nikdy nepovažoval Dianetiku za konec svého výzkumu, ale spíše za odrazový můstek k odhalení a izolování dlouho-iluzorního zdroje života. A samozřejmě techniky Dianetiky poskytovali prostředky, kterými praktik začal velmi brzo objevovat minulé životy. Pokračující používání výzkum měli dokonce za následek dosáhnutí exteriorizace – demonstrování, že duše je oddělitelná od těla a mysli: Scientologické náboženství se zrodilo.

L. Ron Hubbard potom pronikl dokonce hlouběji do duchovní podstaty člověka zdokumentováním svého objevu v tisících nahraných přednáškách, filmech, článkách a knih.

Zatím co představoval svoje objevy světu, doslova obeplul zeměkouli a na čtyřech kontinentech byli otevřené Scientologické cirkve, které sám zpravoval ze svého sídla v jižní Angli.

Během následujících let pokračoval ve svých objevech až do svého odchodu v roce 1986.

Organizace Scientologické církve v Austrálii a Asii

Scientologická církev Adelaide v Austrálii
Church of Scientology of Adelaide
225 Pulteney St
Adelaide, South Australia 5000
Australia
Tel: +61 08-8223-2865
+61 08-8232-1510 (fax)
Web Site: www.scientology-adelaide.org

 

Scientologická církev Perth Canberra Austrálie
Church of Scientology of Australian Capital Territory
106 Alinga Street
Canberra, Australian Capital Territory 2601
Australia
Tel: +61 02-6223 2063
E-Mail: cofsact@velocitynet.com.au
Web Site: www.scientology-canberra.org

Scientologická církev Canberra Austrálie
Scientologická církev Canberra Austrálie

Scientologická církev Brisbane Austrálie
Church of Scientology of Brisbane
452-456 George St. First Floor
Brisbane City, Queensland 4000
Australia
tel. +61 07-3211-2438
+61 07-3211-2437 (fax)
Web Site: www.scientology-brisbane.org

Brisbane je třetí největší město v Austrálii, správní středisko a zároveň největší město státu Queensland. Leží na východě, na řece Brisbane 20 km od ústí do moře. Roku 1824 zde byla založena trestanecká kolonie v Redcliffe. Hlavním městem Queenslandu se město stalo v roce 1859. V 80. letech 20. století začal prudký rozvoj města a dnes je Brisbane jedním z nejrychleji rostoucích měst v Austrálii. Brisbane je zároveň důležité průmyslové, finanční a dopravní středisko, ve městě se nachází námořní přístav a mezinárodní letiště.

Scientologická církev Melbourne Austrálie
Church of Scientology of Melbourne
231-251 Mount Alexander Road, Ascot Vale
Melbourne, Victoria 3032
Australia
Tel: +61 03-9654-8655
+61 03-9326-2821 (fax)
E-Mail: cofsmelbourne@iprimus.com.au
Web Site: www.scientology-melbourne.org

Melbourne je hlavní město australského státu Victoria a po Sydney druhé největší město v zemi. Počet obyvatel dosahuje 3,8 miliónu. V letech 1901 až 1927 bylo hlavním městem Austrálie. Je důležitým ekonomickým a průmyslovým centrem.

Město leží na březích řeky Yarra. Jižní Melbourne je omýván zátokou Port Phillip.

Melbourne je často nazýván „Australské zahradní město“ z důvodu četných zahrad a parků. Zdejší Královská výstavní budova a zahrady Carlton jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Zelené plohy kontrastují s moderní zástavbou mrakodrapů. Centrum zaujímá City of Melbourne. Na 36 km² zde žije 46 000 obyvatel.

Na přelomu ledna a února se v Melbourne Parku každoročně hraje první tenisový grandslam sezóny Australian Open.

 

Scientologická církev Perth Austrálie
Church of Scientology of Perth
33 Cleaver Terrace, Rivervale
Perth, Western Australia 6103
Tel: +61 08-9221-7686
E-mail: perth@scientology.net
Web Site: www.scientology-perth.org

Perth je hlavní město nejrozlehlejšího australského svazového státu Západní Austrálie. Se vzdáleností 2 800 km od nejbližšího lidnatého města Adelaide představuje nejodlehlejší velkoměsto světa. Podle odhadu k roku 2005 má město 1,7 milionu obyvatel, celá aglomerace pak asi 2,2 milionu, čímž se Perth velikostí řadí na čtvrté místo v Austrálii.[2] Město bylo založeno roku 1829 u řeky Swan river a nazváno podle starobylého města Perth ve Skotsku. Jde o kosmopolitní a turisticky oblíbené město s nádhernými písečnými plážemi. Jeho moderní centrum je plné mrakodrapů, nejvyšší z nich jsou přes 300 metrů vysoké. Je to také jedno z nejbohatších australských měst, a to díky nerostnému bohatství, které Západní Austrálie a okolí Perthu nabízí. Město je obklopeno vesměs vyprahlými pouštěmi a nachází se také blízko 200 kilometrů dlouhého hornatého pásu lesů podél pobřeží. Žije zde mnoho přistěhovalců, převážně z jihovýchodní Asie (Filipíny, Thajsko, Vietnam, Malajsie, Indonésie, Singapur, Hongkong, Čína), ale také z Evropy, Nového Zélandu nebo Jihoafrické republiky. Zřejmě i díky své odlehlosti je Perth, co se týče kriminality, nejbezpečnější australské velkoměsto. V roce 2010 byl britským týdeníkem The Economist vyhodnocen jako osmé nejvhodnější město k životu na světě.

Scientologická církev Sydney Austrálie
Church of Scientology of Sydney
201 Castlereagh Street
Sydney, New South Wales 2000
Australia
Tel: +61 02-9267-6772
Fax: +61 02-9261-2840
E-mail: sydorg@iprimus.com.au
Web Site: www.scientology-sydney.org

Sydney je nejrozlehlejší a nejlidnatější město v Austrálii, jde o hlavní město Nového jižního Walesu. Sydney se nachází na severovýchodním pobřeží Tasmanova moře. Se svou populací přesahující 4,5 milionů obyvatel (v metropolitní oblasti) je nejlidnatější obcí v Oceánii.[5] Obyvatelé Sydney nemají v češtině jednoslovné pojmenování. V angličtině se ujalo slovo „Sydneysider“ – toto slovo vzniklo z kosmopolitní a mezinárodní populace tohoto města.

Sídlo první britské kolonie v Austrálii, Sydney, bylo založeno 26. ledna 1788 u malého zálivu Sydney Cove Arthurem Phillipem. Město je vystavěno na kopcích okolo členité a hluboko do pevniny zařezané zátoky Port Jackson, která se nyní spíše nazývá Sydney Harbour a nad níž se dnes tyčí Sydney Opera House a Harbour Bridge. V okolí metropolitní plochy se rozprostírají národní parky a pobřežní regiony, které obsahují spousty zátok, řek a pláží, včetně známé pláže Bondi. V městě se také nachází spousta parků, mj. i známý Hyde Park, či Royal Botanical Gardens (Královské botanické zahrady).

Loughboroughská univerzita označila Sydney na základě svých průzkumů za Světové město.[9] Toto ocenění potvrzuje, že je Sydney světovým centrem umění, módy, kultury, zábavy, vzdělávání a turismu.

V Sydney se také konaly některé hlavní mezinárodní sportovní události, jako například Hry Commonwealthu v roce 1938, Letní olympijské hry 2000, finálový zápas Mistrovství světa v ragby 2003 a Světové dny mládeže 2008. Hlavní letiště v Sydney je Sydney Airport.

 

Scientologická církev Sydney Austrálie
Scientologická církev Sydney Austrálie
 

Scientologická církev Sydney Austrálie
Scientologická církev Sydney Austrálie
 

Scientologická církev Sydney Austrálie
Scientologická církev Sydney Austrálie
 

Scientologická církev Sydney Austrálie
Scientologická církev Sydney Austrálie
 

Scientologická církev Sydney Austrálie
Scientologická církev Sydney Austrálie
 

Scientologická církev Sydney Austrálie
Scientologická církev Sydney Austrálie

Scientologie Japonsko Tokyo
東京 (Tokyo)
Scientologická církev Tokyo Japonsko
Church of Scientology Tokyo (サイエントロジー東京)
東京都新宿区
Tokyo, 1-25-1
Tel: 03-4578-7550

Scientologie je v Japonsku od roku 1988. V roce 2015 Scientologická církev v Japonském Tokyu otevřela novou Ideální budovu Scientologické církve. Slavnostního ceremoniálu otevření nové budovy se účastnily tisíce Scientologů a jejich hostů. Nová budova Scientologické církve má 8 pater a leží mezi stanicí Shinjuku a stanice Shin-Okubo v Tokyu v místě, kde každý den proudí tisíce lidí.

Scientologická církev Tokyo Japonsko
Scientologická církev Tokyo Japonsko

Scientologická církev Tokyo Japonsko
Scientologická církev Tokyo Japonsko

Scientologická církev Tokyo Japonsko
Scientologická církev Tokyo Japonsko

Scientologická církev Tokyo Japonsko
Scientologická církev Tokyo Japonsko

Scientologická církev Tokyo Japonsko
Scientologická církev Tokyo Japonsko

Scientologická církev Tokyo Japonsko
Scientologická církev Tokyo Japonsko
pan MASAMI SAITO, člen parlamentu v prefektuře Miyagi o pomoci, které se mu dostalo od Scientologických dobrovolných duchovních
pan MASAMI SAITO, člen parlamentu v prefektuře Miyagi o pomoci, které se mu dostalo od Scientologických dobrovolných duchovních

Scientologové přinášejí pomoc milionům. Ale mohu vám také říci, jak Scientologové přinášejí pomoc jedincům: Chci promluvit o tom, jak Scientologové pomohli mě. Velké zemětřesení ve východním Japonsku a následné tsunami odneslo městečko ve kterém jsem bydlel. Vaší členové, dobrovolní duchovní Scientologické církve tam přijeli a odklízeli troskami i našeho zhrouceného domu v naději, že jsou pod nimi mojí rodinní příslušníci, kteří tam pod troskami opravdu byli. Váš humanitární přístup se mě dotýkal v samém mém nitru. „- pan MASAMI SAITO, člen parlamentu v prefektuře Miyagi.

 

Scientologie Nový Zéland
Scientology New Zealand
Scientologická církev Auckland Nový Zéland
Church of Scientology of Auckland
449 Dominion Road
Grafton, Auckland, 1024
Tel: 379 0900

Přečtěte si také článek o slavnostním otevření nové ideální budovy Scientologické cíkve v Ausklandu na Novém Zélandu. Dne 21. ledna 2017 byla slavnostně otevřena nově rekonstruovaná budova Scientologické církve ve městě Aucklad na Novém Zélandu.

Scientologie Nový Zéland Auckland
Scientologie Nový Zéland Auckland

Scientologie Nový Zéland Auckland
Scientologie Nový Zéland Auckland

Scientologie Nový Zéland Auckland
Scientologie Nový Zéland Auckland

Scientologie Nový Zéland Auckland
Scientologie Nový Zéland Auckland

Scientologie Nový Zéland Auckland
Scientologie Nový Zéland Auckland

Scientologie Nový Zéland Auckland
Scientologie Nový Zéland Auckland

Nedávné otevření Ideálních budov Scientologické církve se uskutečnilo v Miami na Floridě; San Fernando Valley, Kalifornie; Auckland, Nový Zéland; San Diego, Kalifornie; Sydney, Austrálie; Harlem, New York; Budapešť, Maďarsko; a Atlanta Georgia,

Scientologie na Taiwanu Kaohsiung
Church of Scientology Taiwan

高雄
高雄山達基教會
七賢二路329號
高雄市前金區, 80143
Tel: 07-213-0188

Scientologie na Taiwanu Kaohsiung
Scientologie na Taiwanu Kaohsiung

Scientologie na Taiwanu Kaohsiung
Scientologie na Taiwanu Kaohsiung

Scientologie na Taiwanu Kaohsiung
Scientologie na Taiwanu Kaohsiung

Scientologie na Taiwanu Kaohsiung
Scientologie na Taiwanu Kaohsiung

Scientologie na Taiwanu Kaohsiung
Scientologie na Taiwanu Kaohsiung

Scientologie na Taiwanu Kaohsiung
Scientologie na Taiwanu Kaohsiung

 

Od roku 1995 poskytuje organizace Scientologické církve na Taiwanu služby stále většímu počtu členů církve v Kaohsiungu. Dne 7. prosince 2013 byla slavnostně otevřena nová budova Ideální organizace Scientologické církve v Kaohsiung, která má 13 pater. Díky dosažení tohoto cíle nyní máme všechny předpoklady k dosažení dalšího cíle, který jsme si předsevzali a to, abychom pomohli vytvořit místo v srdci bývalého Kaohsiungského okresu Jinjang, které bude pomáhat všem společenstvím na severu i na jihu Tchaj-wanu k dosahování duchovní svobody.

Chceme aby tato budova sloužila cíli zakladatele scientologie L. Rona Hubbarda, ktrerý měl vizi: aby se všechny scientologické církve staly ideálním zázemím pro scientology pro dosahování vyšších úrovní duchovní svobody.