Zahradní terasy

Zahrada představuje v dnešním rušném světě zelenou oázu plnou nové energie a mírumilovného klidu. Místem, kde si můžete svou relaxaci maximálně vychutnat, jsou zahradní terasy. Skvěle oživí zahradu i dům, jsou skvostným architektonickým prvkem.

Není krásnější terasy než dřevěné. Dřevo, jako přírodní materiál, do zahrady plné života, ladných stromů, svěžích rostlin a půvabných květin skvěle zapadne. Dřevěná terasa přitom také stylově doplní siluetu domu. Stane se dokonalým pojítkem mezi domem a zahradou, odpovídá tak principům starobylého umění Feng Shui (Feng Šuej) o harmonii života s okolním prostředím.

Zahradní terasy, střešní zahrady, chodníčky, lavičky i mola

Zahradní dřevěné terasy rozšiřuje obývací plochu domu. Úzká prkna opticky zvětšují prostor a poskytují tak pocit volnosti. Díky své variabilitě mohou terasy nabývat téměř neomezených tvarů.

Dřevené plošiny ideálně poslouží také jako podklad střešních zahrad. S minimálními stavebními úpravami pak nabídnou praktické rovné plochy – vhodné pro posezení, odpočinek i zábavu. Terasy se mj. využívají k vyrovnání terénních nerovností. Dřevěná prkna také vytvářejí kouzelné zahradní chodníčky nebo nevšední lavičky. V neposlední řadě dřevěné plošiny slouží jako mola zahradních jezírek.

Zahradní terasy v různých podobách mají nezastupitelné místo na každé zahradě, jsou praktické, elegantní, romantické a půvabné.

Exotické dřeviny – skvělé užitné vlastnosti a pozoruhodný vzhled

Zahradní terasa představuje originální lidský výtvor. Snoubí kvalitní ruční práci, osvědčené technologie a krásu přírodního materiálu.

V posledních letech i u nás stoupá zájem o exotické dřeviny Střední a Jižní Ameriky, jihovýchodní Asie nebo Oceánie. Jatoba, Ipe, Teak, Merbau, Cumaru nebo Massaranduba jsou ušlechtilé dřeviny se skvělými užitnými vlastnostmi, které se nyní s oblibou využívají při stavbě zahradních teras. „Exotické dřeviny jsou extrémně odolné, lehké a nenáročné na údržbu. Oproti tradičním dřevinám disponují podstatně delší životností. Struktura a zabarvení exotických dřevin navíc zaujme svým neobyčejným charakterem,“ říká Jan Sedlák ze společnosti Etoile, která se specializuje na dřevěné terasy.

Etoile nabízí zahradní terasy výhradně z ušlechtilých exotických dřevin. V kombinaci s precizním provedením tak zaručují dlouhodobou životnost a vynikající praktické vlastnosti. Specialisté společnosti Etoile jsou připraveni Vám pomoci také s návrhem designu i výběrem nejvhodnější exotické dřeviny právě pro Vaši terasu.