ManMark Liberec

ManMark Liberec:

Jak si najít novou práci z vašeho stávajícího zaměstnání?

Každý z nás často touží po nové a lepší práci, ale obvykle žádnou nehledáme. Domníváme se, že kvůli stávajícímu zaměstnání na to nemáme čas. V dnešní době je však normální, že lidé sledují trh práce a hledají vysněné místo přímo ze své kanceláře.
V tomto článku naleznete několik tipů ManMark Czech Republic s.r.o. - personální odborník na českém trhu. Dozvíte se v nich, jak sledovat pracovní nabídky a zároveň být zaměstnán.
1. Neciťte se provinile
Nemějte výčitky svědomí, že přemýšlíte o potencionálně lepší práci. Váš šéf to pravděpodobně dělal také. Stejně jako jeho šéf. V dnešní době je rychlé střídání zaměstnání normální věcí. Váš zaměstnavatel určitě nečeká, že u něj zůstanete až do důchodu. Při hledání práce myslete především na sebe a na to, co je dobré pro Vás.
2. S výpovědí počkejte
Proč byste opouštěli své místo dříve než si najdete jiné, když všechny statistiky ukazují, že zaměstnaný člověk najde práci rychleji než nezaměstnaný? Není zcela chytré hledat novou práci pouze z domova. Ztrácíte tím čas. Nezapomeňte, že pracovní doba Vašeho potenciálního nového vedoucího je stejná jako Vaše.
3. Pracujte zodpovědně
Ať je vaše současná práce jakákoliv, dělejte ji dobře. Dlužíte to svému zaměstnavateli. Jakmile však splníte zadané úkoly, zbývající čas můžete využít podle sebe – hledáním práce.
4. Naplánujte si pohovor mimo pracovní dobu
Přestože hledáte novou práci, nezapomínejte, že jste zaměstnaní a snažte se nenarušit hledáním Vaši pracovní náplň co nejméně. Pracovní pohovory si domlouvejte buď na ráno, kdy ještě nemusíte být v práci, nebo až po skončení vaší pracovní doby. V druhém případě byste měli být schopni dokončit všechnu zadanou práci před odchodem na pohovor. Větší absence v práci vyvolá větší podezření ve Vaše zaječí úmysly.
 

ManMark Liberec dále radí:

 

5. Nejděte s kůží na trh
Není úplně strategické říci Vašemu současnému zaměstnavateli, že plánujete odejít. Bude-li vědět, že pro Vás není prioritou, jeho vstřícnost ochota Vám vyhovět klesne na bod mrazu. Je třeba najít kompromis mezi rezervovaností a přehnanou sdílností. Když odcházíte z práce na pohovor, stačí říct „mám soukromé plány“, což je pravda. Ale jestli máte osobní plány a jste nápadně upraveni, lidé si toho všimnou. Kdo by se tak strojil ve čtyři odpoledne?
6. Nevyřizujte pohovory po telefonu z práce
Váš hlas by zněl nervózně, jako kdybyste dělali něco zakázaného. Budete se bát, že Vás někdo z práce uslyší, a tak budete šeptat. Ale ztišený hlas vždy láká pozornost. Za těchto okolností se Vám nikdy nepodaří udělat pohovor dle svých nejlepších možností. Váš potenciální zaměstnavatel bude jistě respektovat, když mu řeknete, že nemůžete dělat pohovor okamžitě a domluvíte se na čase, který se vám hodí oběma. Například v pauze na oběd či po práci. Pokud si umíte zorganizovat čas, vypadáte v očích nového šéfa jako správný manažer. Nejdůležitější věcí je si uvědomit, že to, co děláte, je v rámci fair-play. Je to zkrátka běžný jev. Pokud zníte nejistě v průběhu pohovoru, nepodaří se Vám práce získat. Takže první věc, kterou si musíte být jistý, je to, že chcete získat novou práci a to z vaší současné práce.
Jste-li ve Vaší stávající práci naprosto spokojeni a odejít jinam Vás ani v nejmenším nenapadlo, gratulujeme. Přesto si občas vzpomeňte na tento článek a zapřemýšlejte nad tím, zda Váš šéf je také stejně spokojený. Je dobré mít vždy nějaká ta zadní vrátka. 


ManMark: Nemůžete najít práci? Vsaďte na rekvalifikaci

www.manmark-liberec.cz