Čvn 122012
 

Neexistuje snad rodinný dům, který by nedoplňovala větší nebo menší zahrada. Zahrada skýtá dostatek soukromí, nabízí příležitosti pro outdoorové aktivity, hry dětí, zábavu i odpočinek dospělých. Zeleň zahrady, vůně květin a zpívající ptáci dokážou ve spojení s blahodárnými slunečními paprsky přinést povzbuzení a zlepšit náladu.

Propojení zahrady a domu představují zahradní dřevěné terasy. Rozšiřují obytnou plochu domu, zároveň jsou místem, kde si lze v pohodlí dopřát svěží vzduch, hřejivé slunce a uklidňující pohled do zeleně zahrady. Pobyt na terase vám přinese novou energii, ať již si zde budete vychutnávat snídani, budete relaxovat u své oblíbené knížky nebo se bavit při posezení s přáteli.

Dřevo: přírodní charakter, nadčasový design a řada předností

Jako ideální materiál pro zahradní terasy se jeví dřevo. Dřevo umožňuje dokonalé sladění zahradního porostu, romantických cestiček, osvětlení a architektury domu. Dřevěné terasy snoubí nadčasový design a osvědčené hodnoty, jsou místem harmonie a oázou klidu v dnešním hektickém světě.

Variabilní provedení dřevěných teras se dá dokonale přizpůsobit koncepci konkrétního domu a zahrady. Výhodami dřeva jsou vedle přírodního charakteru a stylového vzhledu i pevnost, nízká hmotnost a schopnost tepelné izolace. Dřevo je i v parném létě, na rozdíl od jiných materiálů, příjemné na dotek, nerozehřívá se do nesnesitelných teplot, stejně tak v zimě tolik nestudí.

Dřevěné terasy přitom dosahují životnosti až padesát let. Jsou vyráběny z exotických dřevin s vysokou odolností vůči plísním, škůdcům i nepříznivým podmínkám počasí jako je déšť, sníh, mráz, slunce apod. Dřeviny pocházející z tropických a subtropických oblastí – Jatoba, Ipe, Teak, Merbau, Cumaru nebo Massaranduba vaší terase přinesou půvabný vzhled, originální barevné odstíny i výjimečné užitné vlastnosti.

Dřevěná terasa slouží desítky let

Dřevěné terasy z exotických dřevin vyžadují minimální údržbu. Svou odolnost si zachovávají i bez dalších úprav, dřevo pak postupem času získává typický šedivý patinový vzhled.

Pokud chcete, aby vaše dřevěná terasa stále vypadala jako nová a zářila okouzlujícími barvami přírody, stačí ji jednou či dvakrát ročně napustit speciálním olejem na exotické dřeviny.

O napouštění dřeva olejem pro zvýšení jeho odolnosti a zachování původního odstínu ví vše Jan Sedlák, ředitel společnosti Etoile realizující zahradní terasy na míru.

Etoile s.r.o. je ryze českou společností, která zajišťuje návrh a montáž originálních dřevěných teras s důrazem na kvalitní, designové řešení a dlouhodobou životnost. Tu potvrzuje také poskytovaná pětiletá záruka. Kvalitní exotické dřevo a dokonalé zpracování zaručí snadnou údržbu terasy.

Během dvou měsíců vám specialisté společnosti Etoile vystaví dřevěnou terasu, která vám po desítky let bude nabízet příjemný prostor pro nejrůznější aktivity prohřáté slunečními paprsky, dýchající svěžestí a vůní přírody.

Sorry, the comment form is closed at this time.