Štípačka na dřevo a její výhody

Obliba topení palivovým dřevem v poslední době roste. Nejen že se lidé houfně stěhují do satelitů za město, kde je topení dřevem v průběhu roku levnější variantou k drahému plynu nebo uhlí, ale hlavně je topení dřevem v kultivovaných moderních kamnech a krbech činností příjemně dotvářející atmosféru bydlení, ať už pro rodinu, nebo i pro návštěvy.

Štípačka na dřevo – má smysl?

Teď jen kde a jak si zajistit dostatek palivového dřeva naformátovaného přesně na rozměry Vašich kamen nebo krbu? Pokud jezdíte na chatu, kde si topíte v kamnech dřevem, a štípání špalíků klasickou sekerou je pro Vás odreagování od života ve městě, je všechno v pořádku. Ale při určitém množství dřeva, které je potřeba připravit, se ze sekání sekerou stává dřina a někdy i nebezpečí zranění a zdravotních komplikací. Jednou z možností, jak si dřinu ušetřit, je štípačka na dřevo. Ale jak se v nabídce zorientovat? Je drahá štípačka na dřevo skutečně několikanásobně lepší, než levná? A co horizontální štípačka na dřevo versus vertikální?

Štípačka na dřevo se zaplatí sama

Bavme se nyní o případu, kdy dřevo kupujete a topíte s ním kvůli úsporám, nikoliv tedy o víkendové chatě, kde si s chutí naštípete dřevo sami v rámci sportu. Když jde o nákup topiva na celou sezónu, rozdíl mezi kulatinou a nasekaným dřevem je dost podstatný. A co pak? Necháte si dřevo naštípat brigádníky? Naštípete si plný sklep dřeva sami? Pořádná štípačka na dřevo se začne vyplácet v okamžiku, kdy místo naštípaného dřeva koupíte kulatinu a necháte stroj pracovat za vás.

Štípačka na dřevo je bezpečná

Pokud člověk štípačku dřeva ovládá zcela při smyslech, je zranění vyloučeno. Na rozdíl od sekání sekerou totiž nevyvíjíte žádnou sílu a vše se obejde pouze s manipulací celým špalkem a mačkání knoflíků. Štípačka na dřevopracuje rychle, potichu a bezpečně.