Měnič a elektromotor – dva nerozluční pomocníci

Frekvenční měnič reguluje výkon

Každý někdy potřebuje změnit svůj pracovní výkon. Přidat, když nestíhá a ubrat, když se přehřívá. Prostě změnit svůj denní nebo okamžitý rytmus. Ani stroje nejsou výjimkou. I na ně jsou kladeny obrovské nároky. Musejí být stále funkční, mít vnitřní logiku a vydržet vysokou zátěž.

Plynulost provozu

V dopravě je jasné, že policista máchne rukou a změní frekvenci projíždějících vozidel. Rádio Frekvence také vysílá na různých kmitočtech, které je potřeba občas změnit. Třeba na Rádio Impulz. A bývají tak frekventované činnosti, že ani měsíc dovolené nestačí k odpočinku. Když se řekne frekvenční měnič (správně měnič kmitočtu), tak to s každým zalomcuje. A přitom jde jen o obyčejný elektrický proud.

Asynchronní motor

Nejde o zajímavý a výstižný výraz. Něco asynchronního bych si nikdy domů nepořídil. Jak to vůbec může fungovat? Asynchronně? Asynchronní neznamená nekvalitní. Motor potřebuje fungovat stále stejně, aby se nepřehřál. Není jako člověk, který vyrazí na zahradu kopat studnu a večer se nemůže hýbat. Motor chytře mění svoje otáčky a tím se šetří. Proto má název asynchronní.

Frekvenční měnič šetří motor a naše kapsy

Prostě ten frekvenční měnič změní kmitočet elektrického proudu a motor pracuje optimálně. Nebyla to žádná věda. Pokud to někomu není jasné, může svůj elektroměr obětovat pokusu. Odpojí frekvenční měnič a počká, až motorek začne skomírat. Nejprve se spálí olej a potom i motorek. U malých motorů není škoda velká, pro větší zátěže je tady firma Konzult.

Firma Konzult zajistí změnu otáček plynule a za výhodné ceny

A dodá takové vymoženosti, o kterých si Nikola Tesla mohl nechat zdát. Nezní krásně třeba: zobrazení frekvence a proudu motoru, výstupního napětí, napětí meziobvodu, tepelná ochrana motoru a měniče, řízení z ovládacího panelu, dálkové řízení, řízení ze sériové linky a sériová komunikace? Zvláště výhodné jsou 4 programovatelné logické vstupy, programovatelný reléový výstup, možnost rozšíření vstupů a výstupu pomocí přídavné desky a řízení frekvence pomocí vnějšího potenciometru.

Pokud chcete nakupovat u odborníků a zajistit svým zařízením životnost a správný výkon, je třeba frekvenční měnič. Na trhu se objevuje řada nabídek. Ale jen jediná má tak zvučné jméno jako Wetinghaus, se kterým spolupracuje. Jmenuje se Konzult. Uspoří energii, odlehčí síť a vrátí vložené peníze. S měničem od Konzultu nikdy nepropásnete správnou frekvenci!