Bad Füssing – v roce 2011 znovu jedničkou mezi evropskými termálními lázněmi

„Centrum zdraví Německa“ se v roce 2011 znovu blýsklo novým rekordem v počtu oslovených lázeňských hostů. Wellness ostrov zdraví láká stále více návštěvníků především ze sousedních Čech.

Bad Füssing (ce-press) – Lázně Bad Füssing v Dolním Bavorsku byly v roce 2011 jedněmi z nejnavštěvovanějších termálních lázní v Německu. Lázeňské středisko v srdci bavorské golfové a termální oblasti loni přivítalo celkem 1,8 milionů hostů – další nárůst oproti loňskému roku. „Rok 2011 znamenal pro německé lázeňství obecně těžké období,“ říká ředitel lázní Rudolf Weinberger. Lázně Bad Füssing však nelehké časy lázeňské recese a celkově negativní trend v lázeňství vůbec překlenuly díky velkému počtu „štamgastů“ a nadále rostoucímu počtu hostů ze zahraničí – především z ČR.

Také v roce 2011 byly lázně Bad Füssing nejnavštěvovanějšími termálními lázněmi v Evropě: svým hostům nabídly zhruba 2,6 milionů lůžek a navíc pohostily přes 1,3 milionů návštěvníků, kteří se rozhodli bavorské lázně navštívit v rámci jednodenního zájezdu. V počtu hostů, kteří se v lázních Bad Füssing v roce 2011 ubytovali, byl zaznamenán další rekord v historii dolnobavorských lázní. Mezi návštěvníky z České republiky, kteří vyhledávají ozdravné a wellness pobyty, jsou lázně Bad Füssing podle aktuálních statistik stále oblíbenější. „Češi jsou hned po Rakušanech našimi nejvýznamnějšími zahraničními zákazníky,“ říká ředitel lázní Rudolf Weinberger. Počet návštěvníků z ČR, kteří se rozhodli v lázeňském středisku přenocovat, stoupl v roce 2011 o 11,5%. V porovnání s rokem 2007 vzrostl počet českých lázeňských hostů dokonce více než trojnásobně. A s dalším nárůstem návštěvnosti ze strany Čechů se počítá také letos.

V Evropě nejrozsáhlejší lázeňské středisko, které se nachází v bezprostřední blízkosti bavorsko-rakouských hranic, vítá denně až 10 000 hostů. Těm lázně nabízejí 100 různých termálních koupelí a bazénů plných léčivé vody dosahující teploty až 42 stupňů. Celková vodní plocha bazénů a termálních koupelí ve všech třech vřídelních lázních je 12 000 m2. Na území SRN dnes provozuje svou činnost na 320 různých lázeňských středisek. 25% všech ambulantních lázeňských léčebných procedur, tedy každá čtvrtá, je prováděna v lázních Bad Füssing. Na německém trhu s kompaktními léčebnými procedurami převládají bavorské lázně Bad Füssing dokonce 60%. Obec a vlastníci soukromých klinik investovali v posledních letech do výstavby obřího termálního zařízení zhruba 200 milionů eur.

„Tím rozhodujícím tajným faktorem našeho úspěchu však jsou, a zůstanou, léčivé, vysoce účinné termální prameny,“ doplňuje ředitel lázní. Vysoce účinný je především horký pramen vody (o teplotě 56 stupňů), který vyvěrá z hloubky přes 1 000 metrů. 70% návštěvníků lázní Bad Füssing potvrzuje výrazné úlevy od bolesti kloubů a páteře a tím podstatné celkové zlepšení pohyblivosti při onemocnění revmatem či při jiných ortopedických potížích. Takový je výsledek doposud nejobšírnější studie, která kdy byla na úrovni německých lázní provedena.

Lázně jsou z Čech snadno a rychle dosažitelné: od česko-bavorských hranic je to k termálním lázním nedaleko Pasova zhruba 80 kilometrů. Týdenní ozdravný pobyt (nocleh se snídaní) včetně vstupenky do termálních lázní a jedné léčebné procedury lze např. sehnat již za 295 eur.

Pro více informací kontaktujte:

Kur- & GästeService Bad Füssing
Rathausstraße 8
94072 Bad Füssing

Tel.: +49 85 31 / 97 55 80
Fax.: +49 85 31 / 21 36 7
E-Mail: tourismus@badfuessing.de
Web: www.badfuessing.de