Biofiltry a pračky vzduchu

V rámci podnikatelské činnosti v sanaci půdy, výkrmny drůbeže, v potravinářském průmyslu, zejména pak v oblasti zpracování masa, pražírny kávy, v restauracích, pivovarech. Stejně tak v chemickém, textilním a gumárenském průmyslu, při výrobě plastických hmot, plynárenství atd. Ve všech těchto odvětvích je naprosto nutné doplnit výrobu o odčerpávání a čištění odpadního vzduchu. Biochemická metoda čištění je nejen ekologická, ale díky nízkým provozním nákladům také ekonomicky výhodná.

Biofiltry dokážou zpracovávat a čistit vzduch pomocí bakterií naočkovaných v rašelinové náplni. Zapáchající látky jsou tak v podstatě velmi jednoduše a rychle rozloženy na neškodné sloučeniny vody a kyseliny uhličité. Tímto způsobem můžete odstraňovat nejen nepříjemně zapáchající látky, ale i mnohé jedovaté škodliviny. Biofiltry však nejsou jedinou možnou variantou a není nutné k tomuto řešení nutit plošně všechny oblasti výroby.

Pračky vzduchu odstraňují škodliviny chemickým propíráním vzduchu. Zvládnou rychlé odbourání chloru, čpavku či pár kyseliny sírové a to dokonce z téměř 100%. Ani tato zařízení na sebe neváží vysoké náklady. Vzduchový filtr se instaluje podle rozsahu provozu a jeho specifických potřeb v mnoha variantách. Společnost BGE patří mezi špičkové dodavatele těchto zařízení. Potřebuje-li váš provoz zmodernizovat nebo v rámci rozšíření uvažujete i nad řešením otázky účinné a spolehlivé filtrace a čištění vzduchu, profesionální odborníci BGE vám ochotně pomohou přesně na míru sestavit ideální řešení. Samozřejmou prioritou je rychlé dodání systému a velmi nízké náklady, které však nejsou na úkor kvality dodaného zařízení a jeho dlouholeté plné funkčnosti.