Montované Garáže

Rozhodli jste se pro koupi plechové garáže a nevíte, jakým způsobem je třeba si připravit podklad pod Vaši plechovou garáž? Není to nic složitého a určitě to zvládne každý běžně zručný muž.

 

 

 

Obecně povrch pro montované garáže musí být předem upravený do vodorovné roviny tak, aby plechová garáž měla potřebnou stabilitu. To můžete provést například úpravou plochy pomocí betonu. Betonová plocha pro budoucí měla být o 15 cm větší, než jsou rozměry plánované garáže, kterou můžete mít ve standardním rozměru pro jeden automobil 3 x 5 metrů nebo větší například pro dvě nebo tři vozidla. V případě, že nemáte možnost zhotovit betonovou celistvou plochu, nabízí se možnost připravit si obvodové základy tzv. patky pod každý roh garáže s plechu. Takto provedené patky jsou dostačující, ale lepší stability docílíte ještě provedením základů také uprostřed bočních stran. Do betonových patek se následně plechová garáž ukotví.

 

 

 

Garáže se vyrábějí v základním provedení z pozinkovaného plechu natřeného základní vzorku. Na přání zákazníka se mohou natřít jakoukoliv barvou ze vzorníku, popřípadě vybavit okny a vraty. Garáže s plechu jsou levnou a jednouchou variantou, jak svůj automobil ochránit před vandaly nebo nepříznivým počasím. Oproti zděné garáži na ně nepotřebujete žádné stavební povolení. Pouze stačí nahlásit jednouchým ohlášením postavení plechové garáže na stavební úřad, který Vám následně vydá souhlas. Plechová garáž Vás vyjde oproti běžné zděné garáži o tisíce levněji. Plechové garáže se pohybují v rozmezí od 10.000,-Kč v základním provedení pro jeden automobil z pozinkovaného plechu s nátěrem a otvíravými dveřmi. S dalšími požadavky na větší rozměry garáže a barevné provedení se cena navyšuje. Avšak ani plechová garáž pro dva automobily nevyjde nikterak draho. Plechové garáže mají hlavní přednost v jednoduchosti a rychlosti vybudování. Za den máte plechovou garáž postavenou a svůj vůz tak můžete ukrýt do bezpečného prostoru. Investice do plechové garáže je tím správným řešením.