Program Handy car Auto ESA využilo již dvacet motoristů se zdravotním postižením

Handy car, speciální program společnosti Auto ESA pro osoby s těžkým zdravotním postižením, využilo od poloviny ledna již 20 motoristů. Handicapovaní řidiči oceňují především komplexnost služeb. Největší zájem v rámci programu je o vozy značky Škoda, zejména o vozy kombi.

Program Handy car společnosti Auto ESA přizpůsobuje prodej kvalitních ojetých vozů potřebám osob s těžkým zdravotním postižením. Handicapovaní zájemci o koupi vozu mají k dispozici obsluhu v bezbariérovém prostředí, od společnosti Auto ESA navíc získávají možnost zprostředkování zvýhodněného spotřebitelského úvěru, asistenční program zdarma či sníženou sazbu pojištění.

„O tom, že jsme se vydali správným směrem svědčí fakt, že zájem o  program projevilo už 80 motoristů se zdravotním postižením, kteří mimo jiné čekají na vyřízení státního příspěvku. Výběr vozu je pro ně mnohdy velice citlivou záležitostí a my jsme velmi rádi, že jim můžeme s tímto nelehkým úkolem pomáhat,“ říká Antonín Pokorný, projekt manažer Auto ESA Handy car.

Auto ESA handicapovaným zákazníkům pomáhá i s finanční a technickou stránkou nákupu ojetého vozu. Jde například o překlenutí DPH, jehož zaplacení vyřídí Auto ESA s příslušným finančním úřadem za kupujícího, či pojištění státního příspěvku na zakoupení automobilu.

Součástí programu Handy car je i odborné poradenství a pomoc při výběru vhodného typu vozu v závislosti na druhu zdravotního postižení a předpokládaného vývoje onemocnění. Samozřejmostí je pomoc s úpravami vozů pro ruční řízení, kterou zajišťuje specializovaná společnost Josef Hurt.

Autobazar Auto ESA na programu Handycar spolupracuje s řadou organizací tělesně postižených. K nejbižším partnerům patří ACA 1213, Sportovní klub vozíčkářů, Helpnet.cz, Medicco s.r.o., AIM Insurance a Josef HURT. Pro potřeby Sportovního klubu vozíčkářů Praha zapůjčil autobazar Auto ESA zcela bezplatně užitkový automobil značky Ford Transit.