Solární nabíječka pro mobilní telefony

V dnešní době kdy drobná elektronika jako mobilní telefony, MP3 přehravače, GPS navigace a další vymoženosti jsou všudypřítomné se určitě každý často setkal se situací, že zrovna když to nejvíce potřebuje, tak zařízení hlásí vybitou baterii. Když je člověk zrovna někde na cestách a nemá možnost si svůj mobilní telefon dobít, tak to může být dost nepříjemný problém. Naštěstí v dnešní době již existuje vychytávka zvaná solární nabíječka pro mobilní telefony, která tento problém snadno vyřeší.

Dobrá solární nabíječka je vybavena i záložním zdrojem, který může mít kapacitu až 3500mAh, což stačí na zhruba 4x plné dobití mobilního telefonu. Během dne tedy můžete mít připnutou solární nabíječku na batohu, kde bude postupně sbírat energii a večer, když ji budete potřebovat, tak solární nabíječku jednoduše zapojíte do mobilního telefonu, či jiného zařízení, a už jen čekáte, než se dobije.

 

Seriózní nabíječka se solárními panely se nabíjí rychlostí 40 až 100mA. Takže během 10ti hodinového pochodu se vám může do baterie dobít až 1000mAh, což postačí na plné dobití mobilu či MP3.

 

Solární nabíječku je možné pořídit již od 500,- Kč ale záleží samozřejmě na tom jakou chcete mít kapacitu baterie a velikost solárního panelu. Je tedy dobré dát si při výběru solární nabíječky záležet a pečlivě zvážit za jakých podmínek ji budete chtít využívat.