Z jakých filmů znáte tohoto herce – Michael Peña – Scientologie a herci

Z jakých filmů znáte tohoto herce – Michael Peña – Scientologie a herci.

Michael Peña, Robert Redfor, Tom Cruise
Michael Peña, Robert Redfor, Tom Cruise

Michael Pena oslavil velký úspěch s provokativním oscarovým filmem Paula Haggise Crash, v němľ si zahrál s Donem Cheadlem, Mattem Dillonem a Terrencem Howardem. Za svou roli získal cenu ALMA v kategorii nejlepší herec a spolu s ostatními herci byl nominován na několik cen za nejlepąí herecké obsazení filmu – mezi jinými na ceny asociací Screen Actors Guild a Broadcast Film Critics Association.

Michael Peňa - americký herec a Scientolog - člen scientologické církve
Michael Peňa – americký herec a Scientolog – člen scientologické církve

V roce 2006 se objevil v televizním filmu z produkce HBO Walkout, který vyprávěl skutečný příběh mladého středoškolského učitele, jenľ pomohl v polovině 60. let zorganizovat masivní studentskou stávku. Ve stejném roce ztvárnil postavu Willa Jimena ve snímku World Trade Center, jenž pojednává o teroristických útocích z 11. září 2001 na budovy WTC v New Yorku.

Michael Pena a Giovanni Ribisi - oba dva jsou členy Scientologické církve
Michael Pena a Giovanni Ribisi – oba dva jsou členy Scientologické církve

Mezi jeho další filmy patří drama Clinta Eastwooda Million Dollar Baby, kriminální drama Matthewa Ryana Hogea Svět podle Lelanda a válečné komediální drama Gregora Jordana Ukradni, co můžeš!

Michael Peňa si zahrál i v drsné válečném dramatu Železné srdce si zahrál i po boku Brada Pitta.
Michael Peňa si zahrál i v drsné válečném dramatu Železné srdce si zahrál i po boku Brada Pitta.

Skromné rodinné poměry, matka dělala asistentku sociální pracovnice a otec pracoval v továrně na knoflíky, ani latinsko-americké kořeny nezabránily v tom, aby si vybudoval úspěšnou hereckou kariéru a o to více ho zlobí Trumpová myšlenky. „Prostě nemůžu uvěřit tomu, že se dostal tak daleko … Připadá mi to, jakoby poprvé chytil do rukou tenisovou raketu a teď si myslí, že může porazit Djokoviče,“ vyjádřil se Peña.
Hollywoodský herec, který zazářil ve filmech jako Million Dollar Baby, Železné srdce nebo Marťan, se na lidi a také na život snaží dívat s nadhledem a i když o tom často nemluví, pomáhá mu v tom zejména scientologie. Celebritami proslulá víra je součástí jeho života už od roku 2000, kdy se s její pomocí dokázal zbavit závislosti na alkoholu. „Nebyl jsem alkoholik, ale pil jsem příliš mnoho,“ svěřil se.