Zahajte svou dovolenou u nás

Cestujete rádi? Je jedním z vašich snů objevit celý svět? A kam se chystáte na dovolenou tento rok? Jedete si užívat hotelový servis k moři, nebo se chystáte za památkami, nebo vás dokonce láká větší dobrodružství v destinaci civilizací téměř nedotčenou? Ať už jste se rozhodli jakkoli, jedno je jisté, na dovolené v zahraničí vám většinou čeština stačit nebude. Pro ty z vás, kteří si vybrali za cíl země, kde se hovoří anglicky, španělsky, holandsky, řecky, italsky nebo portugalsky, jsme připravili oblíbené kurzy cizího jazyka na dovolenou.

Pro koho, kdy a jak dlouho se kurzy konají?

Kurzy na dovolenou jsou speciálně koncipovány pro začátečníky (popř. pro ty z vás, kdo si chtějí oprášit své základní znalosti zmiňovaných cizích jazyků). Kurzy na dovolenou můžete navštěvovat ve vybraných termínech buď v rámci víkendových jazykových kurzů (sobota a neděle, vždy 9:00 – 12:15, 13:00 – 16:15), nebo v rámci týdenních letních jazykových kurzů (pondělí – pátek, vždy 17:30 – 19:00).

Chystám se do Itálie – k čemu italština, když umím anglicky?

Představte si sami sebe, jak jdete po Praze. Potkáte turistu, který se vás zeptá: „Dobrý den! Jak se máte? Mluvíte anglicky?“ Rozhodnete se turistovi, který vás oslovil v češtině, poradit? Jsem si jistá, že ano a rádi. Pokud se na dovolené v Římě ztratíte a dříve, než se zeptáte na cestu ke Koloseu, pěkně číšníka v restauraci italsky pozdravíte, máte na sto procent vyhráno! Jsem si jistá, že budete mít dobrý pocit a číšník vám mile rád cestu ke Koloseu ukáže.

Situací, ve kterých je vám alespoň malá znalost cizího jazyka země, kde trávíte svou dovolenou, k nezaplacení, mě napadá spousta. Pokud se chystáte ochutnat tradiční speciality, je dobré znát, jak se jmenují, a co si od nich na talíři můžete slibovat. Je vždy skvělé seznámit se s předstihem s kulturou a zvyky obyvatel dané země. Vždyť není nic horšího, než udělat faux pax hned, jak vstoupíte do hotelu. Po absolvování kurzu na dovolenou nebudete znát jen jazyk a důležité pozdravy, dozvíte se také, jak si koupit jízdenku na metro nebo autobus, jak fungují pošty, místní úřady či nemocnice a ještě mnohem více.

Zahajte svou dovolenou u nás

Pokud se chcete seznámit s jazykem země, do které se chystáte na dovolenou, a rádi byste se dozvěděli o zemi a kultuře více, kurzy angličtiny, španělštiny, holandštiny, řečtiny, italštiny a portugalštiny na dovolenou jsou připraveny právě pro vás. Zahajte svou dovolenou u jazykové školy IJV a o něco dříve než ostatní. Pro studenty středních škol nabízíme také pomaturitní studium.