Jak dlouhá by měla být vaše garnýž?

Než si zakoupíte jakoukoliv garnýž, musíte vždy nejdříve pečlivě určit jak dlouhá má být. Vlastní výběr garnýže by neměl být tak velký problém, protože na trhu existuje mnoho druhů záclonových tyčí a to v různých velikostech. Co ale dělat v situaci, kdy jste zakoupili garnýž která je dlouhá?

Lepší je podobným situacím vždy předcházet a zvolit délku garnýže podle naší skutečné potřeby. Ptáte se jak tuto délku zjistit?

Nejdříve si musíte změřit šířku okna a k ní připočíst 30 – 40cm. Také bychom neměli zapomínat, že po instalaci záclonové tyče musí jít okno volně otevřít. Garnýž musí být namontována v minimální vzdálenosti 5 cm od horní části okna. Vzdálenost záclonové tyče od obvodové stěny místnosti by měla být asi 10-15 cm.

 

Tímto způsobem zjistíte skutečnou délku garnýže tedy tu, kterou skutečně potřebujete.

Je zde však ještě jeden háček. I přesto, že se vyrábějí různé délky a průměry záclonových tyčí povětšinou se jedná o unifikované rozměry. Proto se může stát, že na trhu nenaleznete vhodný rozměr. V těchto případech nastupuje pilka na železo pomocí níž záclonovou tyč na požadovaný rozměr upravíte.

 

Tak snadný výběr…..