Jak eliminovat problémy při nákupu dovolené se slevou?

Druhou dekádu tohoto tisíciletí jako by postupně ovládly slevy. Nákupy se slevou se pomalu stávají doslova standardem. Dokonce i z průzkumů agentury GfK Czech vyplývá, že zákazníci nejčastěji přecházejí ke konkurenci právě z důvodu ceny, a to ve více než 40 procentech, a až na druhém místě kvůli špatnému přístupu obchodníků – přibližně ve 26 procentech případů. Stále více lidí využívá lákavých nabídek slevových serverů, kterých je na českém internetu několik stovek. Přestože je nakupování prostřednictvím slevového portálu jednoduché, praktické a výhodné, přece jen je tady několik věcí, na které se vyplatí si dát pozor. Přečtěte si proto několik rad, které vám pomohou eliminovat případná rizika.

 

Ověřte si svůj termín

Pokud kupujete pobyt za výhodnou cenu od slevového portálu, měli byste dodržovat určitá pravidla. Majitelé hotelů, pořadatelé zájezdů i manažeři slevových serverů doporučují rezervovat si termín ubytování co nejdříve po zakoupení poukazu, nebo v ideálním případě do hotelu zatelefonovat ještě před jeho zakoupením a informovat se, zda je vybraný termín volný, a teprve poté poukaz zakoupit a termín si obratem závazně objednat. Některé hotely totiž neumožňují provést závaznou objednávku termínu před zakoupením poukazu, což je vzhledem k množství zájemců a celkové nepřehlednosti pochopitelné.

„Pokud na poukaz z jakéhokoliv důvodu spěcháte, ať už třeba proto, že se blíží narozeniny blízké osoby, které byste pobyt rádi darovali, nebo jen proto, že chcete odjet co nejdříve, doporučuji informovat se u poskytovatele na volné místo a zakoupit poukaz online, kdy slevový server okamžitě obdrží peníze a vy tak svůj poukaz získáte v nejkratším možném čase,“ radí Lucie Sedlecká, projektová manažerka portálu SlevmeTo.cz. „Jsou-li součástí zakoupeného poukazu bonusové služby jako masáže, vstup do sauny apod., doporučuji si je rezervovat ihned po příjezdu do hotelu.“

Někteří majitelé hotelů a penzionů, ale i poskytovatelé služeb využívají možnosti reklamy na více slevových serverech najednou, a volná místa v hotelech se tak rychle plní, i když to na konkrétním serveru zdánlivě vypadá, že se prodalo pouze pár poukazů.

 

Problémy řešte hned na místě

V případě jakékoliv nespokojenosti s danou službou byste neměli otálet, ale začít vše řešit ještě na místě přímo s poskytovatelem a požádat ho o nápravu situace nebo o náhradu za neposkytnuté benefity a podobně. U kvalitních slevových serverů se nemusíte bát, že by se vaší reklamací zástupci portálu nezabývali – všechny požadavky klientů jsou řešeny individuálně k oboustranné spokojenosti.

Pobyty jsou často nabízeny za výhodnou cenu pro více osob, pokud tedy chcete vyrazit s celou rodinou, je dobré se na slevovém serveru nebo u poskytovatele informovat na možnosti slev pro děti. Některé servery nabízejí i slevy na děti, v jiných případech je však možné za děti doplatit pouze na místě. Lucie Sedlecká za SlevmeTo.cz upřesňuje: „Doporučení informovat se předem rovněž platí, pokud s sebou chcete vzít psa nebo jiného domácího mazlíčka, což dnes není nic neobvyklého, neboť počet tzv. pet friendly zařízení roste i u nás. Přesto se mohou vyskytnout určité problémy – například v popisu nabídky na serveru je uvedeno, že mazlíčci jsou povoleni, ale v reálu může hoteliér akceptovat pouze některé mazlíčky, jako například malá a střední plemena psů.“

 

Nenechávejte nic na poslední chvíli

A na závěr ještě několik rad, které se sice na první pohled mohou jevit jako samozřejmé, ale v praxi pak často nejsou dodržovány. Poukaz, který od slevového serveru obdržíte, neukazujte ani nepřeposílejte cizím či neznámým osobám, vyhnete se tak riziku, že si někdo opíše kód vašeho poukazu a službu využije místo vás. Klienti slevových serverů rovněž velmi často všechno nechávají na poslední chvíli. Nezapomeňte, že pokud budete chtít využít službu až těsně před skončením doby platnosti voucheru, nejspíš nebudete sami, kdo měl podobný „nápad“. Rozhodně nespoléhejte na možnost prodloužení platnosti poukazu. „Každý slevový server má určité smluvní závazky s poskytovatelem služby, proto pokud nestihnete poukaz využít v době jeho platnosti, záleží pouze na hoteliérovi, jestli vám ohledně jeho prodloužení vyhoví. Smluvně to však jeho povinnost není a záleží jen na jeho dobré vůli a možnostech. Zejména prodloužení doby platnosti do hlavní sezony bývá většinou nemožné, snažte se proto využít poukaz ve stanové době. Může se samozřejmě stát, že se vám přihodí něco nečekaného a poukaz při nejlepší vůli využít nemůžete. V takovém případě je ideální ho darovat svým blízkým nebo prodat na speciálních serverech nevyužitých poukazů,“ doporučuje Lucie Sedlecká.

Pročtěte si další praktické poznámky a rady, jak postupovat při nákupu pobytu či zájezdu se slevou, většina uvedených informací je univerzálních a lze je využít při nákupu prostřednictvím kteréhokoliv slevového serveru:

http://www.slevmeto.cz/stranka/o-slevme-to