Umělý živý plot zpříjemní bydlení a vyřeší soukromí

Lámete si hlavu nad tím, jak se od souseda „odstřihnout“ a dopřát si tak víc soukromí? Nemusíte zrovna hned vystavět betonovou zeď. Existují řešení, která jsou dostupnější, levnější a v neposlední řadě také estetičtější. Umělý živý plot váš problém vyřeší a stane se okrasnou součástí vaší zahrady.

Krása přírody bez starostí s údržbou

Zatímco opravdový živý plot vyžaduje notnou dávku pravidelné údržby, která může být poměrně nákladná, umělý živý plot je přesný opak. Využít ho jako dělící prvek je výborný nápad, za který vám bude odměnou celoroční příjemná vyhlídka. A to bez toho, abyste se museli namáhat, jakkoliv jej udržovat.

Využití umělých živých plotů

Umělý živý plot je také skvělým doplňkem do kanceláří, kterým dodá tolik potřebnou dávku zeleně a citelně zpříjemní pracovní prostředí. Je výborným optickým a hlukovým předělem, kterého instalaci zvládnete v pohodě vlastními silami. Pro exteriéry se umělé živé ploty dodávají ve formě panelů nebo rolí, jsou snadno dělitelné, čímž jednoduše dosáhnete požadovaný rozměr. Jsou odolné vůči vodě, UV záření i mrazu a míru jejich průhlednosti si zvolíte podle svých preferencí.

Kytky, stromy, bonsaje

Pokud je pro vás umělá zeleň přijatelným prvkem interiéru, pak se můžete doslova vyřádit. V nabídce jsou tisíce druhů rostlin – kytky, stromy, palmy či dokonce umělé ovocné keře a stromky. Podobně jako ve skutečnosti, i v sortimentu umělých rostlin se těší dlouhodobé oblibě bonsaje. Jejich velikost a provedení jsou různé, díky svému zajímavému tvaru zatraktivní jakýkoliv prostor. Zajímavým doplňkem zahrady je také slunečník z palmových listů. Originální a krásný prvek, který dodá vaší zahradě exotický šmrnc, koupíte v různých velikostech.

Ceny umělých rostlin jsou stejné rozmanité jako jejich nabídka. Závisí na velikosti a druhu konkrétní rostliny. Nejlevněji vychází kytky, nejdráž stromy.