Kde vzít finance, řešit bankovní nebo nebankovní půjčkou?

Rozdíl mezi bankou a nebankovní společností poskytující půjčky nebo úvěry je velký

Banky poskytují bankovní půjčky, úvěry, hypotéky s nižším ročním úrokem než nebankovní společnosti. Banky navíc u malých půjček nepožadují zajištění půjčky zástavou k nemovitosti.

 

Půjčku v bance můžou využít pouze bonitní klienti, kteří žádají o půjčku v bance a kteří nemají záznamy v bankovním a nebankovním registru dlužníků a můžou prokázat své příjmy. Problémy se získáním bankovní půjčky mají především podnikatelé, kteří mají nulové daňové přiznání.

 

Podmínky pro získání bankovní půjčky nebo úvěru jsou čím dál přísnější a v dnešní době je dokáže splnit stále méně žadatelů. Pokud jste v bance neuspěli a potřebuje sehnat finance, nezbývá než využít služeb nebankovní společnosti.

 

 

Nebankovní společnosti dělíme na dvě skupiny:

1.       Nebankovní společnosti poskytující půjčky bez zajištění nemovitostí. Tyto společnosti nahlížejí většinou jen do nebankovního registru SOLUS a posouzení bonity klienta není tak přísný jako u banky. Výše poskytnuté půjčky není vysoká vzhledem k riziku nezajištění půjčky – půjčky bez zástavy.

 

2.       Nebankovní společnosti poskytující půjčky se zástavou nemovitostí. Tyto společnosti poskytují půjčky bez registru, nebankovní hypotéky a v některých případech i provádějí nebankovní konsolidace půjček a úvěrů. Samozřejmostí by mělo být poskytnutí půjčky bez poplatku předem. Nebankovní půjčky jsou zajištěné zástavou nemovitostí někdy i družstevním bytem. Výše poskytnuté půjčky závisí na hodnotě zastavované nemovitosti a pohybuje se do 50% hodnoty nemovitosti. Některé společnosti řeší vyplácení exekuce nebo dražby na nemovitostech.