Operační systém Android – názor

Android – mobilní operační systém od společnosti Google pro chytré telefony a tablety je velmi populární a oblíbený. Oblíbenost si získal díky tomu, že je i v levných zařízených, je provázaný se službami Google a existují na něj tisíce aplikací a her.

Dnes i některé telefony za 2 tisíce mají android a umožňují tak lidem využívat stovky funkcí. Na levném telefonu či tabletu ale můžete narazit, jedna věc je, že na starší verze androida nejde plno aplikací, což je problém levnějších zařízení, kde starší android většinou je, další fakt je že jste velmi omezeni výkonem, to lze ale trošku napravit, jak?

Root telefonu s androidem – android nabízí určitá omezení, nemůžete do jádra systému, nemůžete tedy ani modifikovat operační systém a máte uzamčené některé možnosti, pokud rooutnete android, můžete si nahrát neoficiální ROM, tedy neoficiální upravené verze systému android, jaké to má výhody? Právě zvýšení výkonu telefonu, to je asi hlavní výhoda, další jsou např. prodloužení výdrže baterie či možnost využít např. aplikace na nahrávání telefonátů či na zálohování celého telefonu.

Jaké jsou zajímavé androidí aplikace a hry? Nejpopulárnější je asi hra Angry Birds, která je navíc funkční většinou i na těch nejlevnějších zařízeních, populární hry jsou také pohybové hry, hry ovládané pohybem, to je možné na telefonech s gyrem. Mezi aplikace nutno zmínit Go Launcher, jedná se o prostředí, které kombinuje to zajímavé z Iphonu a Androidu, nabízí vlastní obchod s widgety a spoustu widgetů a mini aplikací zdarma!

Co na androidu lze? Využívat internet a aplikace propojené s internetovými službami jako Facebook, Gmail, Skydrive, na Androidu lze mít manažerské aplikace pro plánování, poznámky a upomínky, lze zde přehrávat audio/video či fotky, uděláte zde i spoustu jednodušší práce, což má využití např. pokud jste v zahraničí na dovolené a potřebujete vyřídit nějaké maily, něco přeposlat, zjistit či objednat.

A srovnání s jinými mobilními operačními systémy? To je těžké! Každý operační systém nabízí jiné výhody, možnosti a samozřejmě i nevýhody, pokud ale chcete mít výběr z širokého spektra mobilních zařízení a chcete být dlouhá léta pod 1 platformou, pak mohu android doporučit.