Broušení parket

Bydlíte ve starším domku nebo bytě, kde máte na podlaze staré kvalitní parkety, na kterých se začíná projevovat zub času a chcete aby vám sloužily ještě další řadu let? V dnešní době není problém se o takovou podlahu postarat, aby vypadala opět jako nová. Broušení a renovace parket se stále více upřednostňuje před výměnou podlahy za novou.

Renovace parket obnáší mnoho činností. Záleží v jakém stavu se podlaha nachází, zda bude potřeba větších a náročnějších zásahů. Vše by si měl pracovník nejdříve přijet prohlédnout a stanovit náročnost renovace. Pokud je podlaha zachovalá, jen zašpiněná a poškrábaná od mnohaletého používání bude stačit jen obroušení a přelakování. Broušení parket se provádí speciálním brousícím strojem. Lakování podlahy je pak provedeno lakem na parkety. Podlaha pak vypadá jako nová.

Více zničené dřevěné podlahy, kde například chybí nějaké díly, nebo jsou hodně poškozené, vyžadují náročnější zásah. Je třeba podlahu demontovat, opravit podklad, který většinou bývá ve špatném stavu, opravit nebo vytvořit nové díly dřevěné podlahy, podlahu znovu položit, přebrousit a nalakovat.

Občas bývá tento proces náročnější, ale nechat si zrenovovat starou dřevěnou kvalitní podlahu se opravdu vyplatí. Trvanlivost takové podlahy bývá několikanásobně větší, než např. u současných plovoucích podlah. Pokud hledáte správného partnera pro broušení a renovaci podlah, firma Realint je vám plně k dispozici.