Jak na snubní prsteny

Autorem tohoto článku je nyní již šťastně neženatý muž, který jednoho dne litoval, že před svatbou nekoupil dražší snubní prsten. Z toho snad čtenáři jasně vyplyne zasvěcenost dále předkádaných rad.

Možná jsou na vině vrozené lidské rozmnožovací pudy, asi to taky způsobují chemické pochody, kterým se poeticky (a změkčile) říká láska. Chvilkou, kdy muž při celkovém pominutí smyslů přikývne a souhlasí se sňatkem, nastávají mu starosti, které by si předtím jen stěží připouštěl. Nejen, že svatbou si muži na krk zcela dobrovolně navlékají těžké chomouty, ale navíc na prsteník v den svatby ještě snubní prsteny. Poněvadž mezi ženícími se muži je mnoho těch, co se hodlají ženit poprvé, je třeba jim poskytnout v těchto pro ně osudových chvílích několik cenných rad. Tady je ta první, nejlepší, nejdůležitější a nejupřímnější: nežeňte se!

Komu ale není rady, tomu opravdu není pomoci. Proto následuje pár dalších rad pro výběr svatebního prstýnku. Myslete především na správnou velikost svatebního prstene. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit, že snubní prstýnek lze snadno a hlavně nenápadně sundat z prstu. Muži jsou přece jen od přírody lovci a v okovech se jim velmi nesnadno loví. Naproti tomu dívky vrozeně instinktivně sledují prsteníčky mužů, jimiž jsou fascinovaně přitahovány. Vidí-li pak prst prázdný, neopatřený zlatým kroužkem, má následný děj podstatně rychlejší a alespoň zpočátku pro oba účastníky radostnější spád. Muž může daleko lépe uspokojovat své lovecké a neskrývejme, že i tělesné potřeby.

Nejexaktněji si velikost snubního prstenu změříte ve kterémkoliv zlatnictví. Mají tam na to speciální měřící kroužky. Můžete si alternativně sami změřit vnitřní průměr nějakého snubního prstýnku, který vám na prstě sedí. Pozor ale na deformovaný svatební prsten. Ludolfovo číslo, tedy pí, známé některým již od absolvování základní školy, pak vynásobením s průměrem snubního prstene pomůže stanovit jeho velikost. Kdo neumí počítat, může použít tabulku pro výpočet velikosti svatebního prstýnku uveřejněnou dole na stránce na odkazu výše. Způsoby měření velikosti svatebního prstene pomocí posuvného měřidla, nebo-li šupléry, proužku ovinutého papíru či krejčovského metru jsou pak již pro zlatníky na hranici sci-fi a tedy poněkud riskantní.

Ale proč vlastně nezůstanu pouze u měřících kroužků a píšu o dalších metodách měření velikosti snubního prstenu? To pro ten případ, že nejste dost asertivní tvorové a po změření prstu podlehnete zbytečné neodůvodněné slušnosti a prstýnky si ve zlatnictví rovnou (draze) před sňatkem koupíte nebo objednáte. V dnešní době je však třeba být asertivní a protřelý ve všem. Asertivitu si nezaměňujte s hulvátstvím, jak je v krajích českých zvykem. Jen je třeba mít předem připravenu nějakou malou lež. Za změření velikosti snubního prstýnku slušně poděkujte s tím, že si ještě rozmyslíte, který vzor snubního prstene bude nejvhodnější a šupky dupky domů k internetu. Zlatníkovi bude stejně vše jasné. Výjimečně však nyní doma neatakujte své oblíbené herní weby ani stránky s pirátskými filmy či s fotkami málo či vůbec oděných, leč přírodou a plastickou chirurgií bohatě obdařených krásek. Koukněte se na snubní prsteny.

Stránky pod výše uvedeným odkazem na www.levne-snubni-prsteny.cz mají oproti jiným několik naprosto nezanedbatelných výhod. Především název výjimečně, jak nebývá v internetových vodách úplně zvykem, odpovídá tomu, co je na stránkách nabízeno. Ceny snubních prstenů jsou navíc v porovnání s jinými e-shopy na velmi slušné úrovni a pokud nemáte prstíčky tlusťučké, jako Jeníček a Mařenka po lázeňském tučnícím pobytu u baby Jagy, jsou to už ceny konečné. Pardon, beru na vědomí, že máte pořádné chlapácké prsty. Pak si ale za velikosti od 62 trochu připlatíte. Ne zrovna zanedbatelnou výhodou je fakt, že prstýnky jsou na stránkách roztříděny nejprve podle barvy zlata a pak jednoduše podle ceny za pár prstenů (tedy dva kusy svatebního prstýnku, dámský a pánský), která, jak už bylo uvedeno, je zde velmi zajímavá.

Výběrem snubních prstenů na těchto přehledných a velmi jednoduchých stránkách získáte čas zároveň objednat svatební oznámení, ale navíc stihnete některou další ze svých oblíbených činností. Ceny svatebního prstene pro vaši velikost si můžete sami spočítat nebo poslat dotaz mailem. Svatební oznámení, tuto pro skutečného muže naprosto bezvýznamnou věc, můžete před svatbou doma u počítače objednat velmi snadno, rychle a také levněji, než v kterémkoliv svatebním salonu. Co vám budu vysvětlovat. Jednoduše nájem obchodu a topení v něm je vždy potřeba z něčeho zaplatit. A tak obchodník v kamenném obchodě ke zboží přiráží podstatně větší marži, než obchodník internetový, přičemž nemusí nutně i víc vydělávat. To si dnes už uvědomuje asi každý. Poplatky za internetový obchod jsou přibližně jedno procento nájmu a topení kamenné prodejny za stejné časové období. Týká se to jakéhokoliv obchodu, nejenom svatebního salonu někde na hlavní třídě.

Překvapilo vás snad, že jako levné snubní prsteny jsou nabízeny zlaté snubní prsteny? Nebo vám připadá opravdu levnější naleštěný kroužek z nerez oceli? Uvažujme spolu. Až se jednou pozdě v noci budete vracet domů ke své drahé ženě z hospody či od podstatně mladší a o dost hezčí milenky a zjistíte, že vám nepasuje klíč do zámku a zvonění nepomáhá, bude svatební prstýnek vaše jediná záchrana. Za ten bezcenný ocelový vám totiž nikde ani nenalejí. Zlatý snubní prsten můžete prodat do zlatnictví či ponechat v zastavárně a za utržený peníz nějakou dobu přežít. Jak dlouho? To záleží nejenom na tom, co pijete, ale především na tom, jaký před sňatkem koupíte snubní prstýnek. Proto si vybírejte svatební prsten co největší, nejširší a nejtěžší. V naprosté většině případů bude pak ona mít ten menší. Pokud chce ona svatební prstýnek s diamanty, chtějte diamanty také, přestože jsou většinou výsadou pouze dámského snubního prstenu.

Věřte, že nákup snubního prstýnku bude jedna z těch nejmenších položek, které do své milované a drahé v životě investujete.