Jak se správně nosí parfémy v létě?

Téměř každé léto nám parfuméři přinášejí nabídku limitovaných letních verzí již známých a dlouho prodávaných parfémů. Parfuméři moc dobře vědí, že intenzivní a kořeněné vůně mohou v letních horkých dnech vyvolat bolesti hlavy a doslova obtěžovat okolí.

Parfuméři proto vymění některé těžší kořeněné a v zimě oblíbené ingredience za lehčí letní koktejl z chladivých esencí svěžích citrusů, sladkého letního ovoce a květů exotických květin. V základu voňavé pyramidy zůstávají jako nezbytný doplněk jemné esence ze dřeva, pižma a smyslného pačuli. Nemusíte tedy v létě opustit svůj oblíbený parfém a značku, ale jen si je užít trošku jinak, než jak jste zvyklí.

Každým rokem vznikají také úplně nové edice letních toaletních vod naplněné svěžestí, vodními nótami, esencemi z exotických květin a sladkého šťavnatého ovoce. Z některých se stanou takové hity, že se promění v „trvalky“, stanou se velmi oblíbenými mezi lidmi a parfuméři se k nim naopak posléze vracejí v rámci zimních inovací.

Odlehčené letní varianty klasických vůní nebo úplné letní novinky koupíte většinou jako toaletní vody, které nesou označení EdT a které obsahují pouze 4 až 8 procent alkoholu, zatímco parfémová voda nesoucí označení EdP obsahuje alkoholu 80 až 90 procent. Má to svůj důvod. V létě se pohybujeme více v přírodě a jsme vystavení více přímému slunci, které může spolu s některými parfémovými silicemi a alkoholem způsobit nevzhledné fleky na kůži a případně také na oblečení.

Pokud jste zvyklí nanášet si své oblíbené parfémy třeba na krk nebo do dekoltu, mohli byste získat ozdobu, o kterou jistě nestojíte a která přetrvává na pokožce i několik let, případně se jí nezbavíte již vůbec. Proto v létě opusťte jindy správnou metodu nástřiku toaletní vody na kůži, kde se nejlépe rozvine, a směrujte svoji oblíbenou voňavou spršku esencí raději na místa, kam určitě sluneční paprsky nedosáhnou.