Batohy a tašky značky UMBRO

Značka UMBRO je nejstarší anglická značka sportovního oblečení, obuvi a fotbalového vybavení. Od roku 2007 až do dnes patří do skupiny značky NIKE.
Firma UMBRO byla založena v roce 1924 ve Wilmslow v Anglii s původním názvem „Humpreys Brothers Clothing“ (móda bratrů Humpreyových) Haroldem Humpreyem a jeho bratrem Wallacem. Brzy se zaměřili na fotbalovou módu a začali spolupracovat s fotbalovými týmy jako například Portsmouth a Manchester City, kterým dodali dresy na finále FA Cupu ve Wembley v roce 1934. Když odjížděltým Manchester City s trofejí domů, fanoušci mohli oči nechat na elegantních a propracovaných dresech. Do roku 1966 nosilo oblečení Umbro 85% všech britských fotbalových klubů. Název HUMBRO vznikl zkrácením názvu Humpreys Brothers na první dvě slabiky. Nejvíce Umbro proslavila letitá spolupráce s anglickým národním fotbalovým týmem. Během let Umbro spolupracovalo také na poli ragby, kriketu a basketbalu, proto převratně rozvinulo výrobu dresů a sportovního oblečení.
Do poloviny osmdesátých let produkovala značka Umbro pouze sportovní oblečení jako dresy, kraťasy, ponožky, ale žádné boty. V roce 1985 se rozhodla představit brazilskému trhu první fotbalovou obuv. Design obuvi, která byla levnější než například konkurenční Adidas, se rychle stal populárním a začala masová produkce. Umbro také stojí za nápadem populárního stylu šortek, které dosáhly vrcholu mezi osmdesátými a devadesátými lety. Byly z nylonu a měly vždy jasné barvy. S růstem popularity mladých fotbalových týmů v Americe začalo tyto šortky nosit mnoho teenagerů jako volnočasovou módu.
Umbro navrhuje a vytváří sportovní oblečení, sportovní obuv a další sportovní vybavení v kombinaci s moderní fotbalovou kulturou. Výrobky Umbro jsou prodávány ve více než 90 zemích po celém světě. Umbro je oficiálním dodavatelem anglického FA Cupu a sponzorem stadionu Wembley.
Pokud máte rádi značku Umbro, podívejte se nabídku sportovního zboží do internetového obchodu Sportmoda.cz. V tomto obchodě najdete batohy Umbro, sportovní tašky a samozřejmě také oblečení a obuv značky Umbro. Všechno nabízené zboží je skladem a je tak možné osobní vyzvednutí nebo odeslání zásilky, kterou je zpravidla následující pracovní den doručena k zákazníkovi.