Washi pásky

Washi pásky – už jste o nich slyšeli? Seznamte se s nimi a naučte se je používat

Washi pásky k nám přišly až z dalekého Japonska. Jde o dekorativní pásky, které jsou samolepící. Jsou barevné a potištěné obvykle nějakým vzorem nebo obrázkem, vyrábějí se z rýžového papíru nebo jiných přírodních vláken. Díky tomu jsou tenké a lehce průsvitné.

Široké využití

Washi pásky můžete přilepit téměř na jakýkoliv povrch, který vás napadne. Můžete je přilepit a potom zase odlepit, jak se vám zlíbí – nezanechávají po sobě totiž stopy lepidla. Většinou jsou široké kolem jednoho centimetru, ovšem prodávají se i tenčí nebo širší. Jejich délka je různá a bývá uvedená na obalu. Využijete je k dekorování, výtvarné činnosti nebo k zabavení dětí. Tím, že jsou samolepící, dětem se s nimi bude dobře manipulovat.

Co všechno pomocí nich zkrášlíte

Lze s nimi zkrášlit snad všechno, co vás jen napadne. Můžete tak popřemýšlet, co by doma potřebovalo vylepšit a pásky k tomu využít. Jejich všestranné využití oceníte všude. Polepit si můžete nejrůznější předměty – diáře, mobilní telefony, pracovní desky, tužky, propisky nebo skleničky, hodí se i k rozlišení kabelů nebo klíčů. A už nikdy nebudete mít problém najít správný klíč. A navíc budou vaše klíče vypadat vskutku originálně.

Než se pustíte do díla

Washi pásky by se ovšem neměly vystavovat dlouhému slunečnímu záření. Na sluníčku ale vybledne, začne více lepit, ale také se stane podstatně křehčí. Při manipulaci si dejte pozor na to, abyste neměli mokré ruce. V takovém případě by totiž lepila méně a hůře by tak držela na povrchu. Na povrch pásky můžete bez problémů i psát – jsou popisovatelné. Využijete je tak i ke štítkování šanonů nebo k popsání šuplíků.

Své uplatnění si najdou v každé domácnosti.