Renomovaná chovatelská stanice Ragdoll-Ragbur

Rozhodli jste se, že si pořídíte kotě ragdoll, ale nevíte, na koho se obrátit? Chovatelů je hodně, mnozí z nich pečují o své kočičky a malá koťátka opravdu s láskou a poskytují jim to nejlepší, jiní, kterých je naštěstí méně, mají kočky a prodej koťat jen jako zdroj finančního příjmu. V naší chovatelské stanici Ragbur odchováváme s maximální péčí čistokrevná ragdoll koťátka s průkazem původu, po kvalitních, importovaných rodičích, negativně testovaných na dědičně přenosná onemocnění koček a také s úspěšnou výstavní kariérou.

Odchováváme koťata s odznaky ve všech třech uznaných varietách i barvách. Vyrůstají v domácím prostředí našeho bytu a jsou od malička zvyklá na běžné dění v domácnosti, hrají si ve společnosti dospělých koček a našeho pejska a od 6. týdne věku přijímají návštěvy případných zájemců. Vaše budoucí koťátko si totiž u nás můžete předem zamluvit a později si přijít vybrat to, které bude mezi všemi ostatními pro vás to nejlepší. Kočky ragdoll jsou pověstné svou naprosto nekonfliktní, přátelskou povahou a právě takového kočičího kamaráda u nás najdete, klademe velký důraz na výběr povahově vhodných a zdravých chovných jedinců.

Některé z našich dospělých kočiček mají dokonce úspěšně složené zooterapeutické testy ve felinoterapii a svým přátelským a vstřícným založením přinášejí radost handicapovaným lidem v bezbariérovém domě, kde bydlíme. Ragdollové milují lidskou společnost, stále se snaží být svým lidem nablízku, nejsou ale nijak neodbytní nebo příliš dotěrní. Ragdoll  může žít šťastně a spokojeně v domácnosti, kde nejsou jiné kočky, pokud na něj budete mít čas a nebude muset zůstávat často dlouho doma sám. Pokud jste ale pracovně vytížení a trávíte hodně času mimo domov, pořiďte si raději koťátka dvě najednou, aby si v době vaší nepřítomnosti spolu mohla hrát a zabavit se.  V době odběru ve 13. týdnech věku jsou naše ragdoll koťata už plně samostatná, čistotná, zvyklá používat kočičí wc a škrábadlo.

Do nových domovů odcházejí s kompletní vakcinací proti kočičím virozám nadstandardní vakcínou Purevax a několikrát odčervená. Sebou dostanou malou  výbavičku v podobě kočičích granulek, na která u nás byla zvyklá, pamlsků a hraček. Samozřejmostí je chovatelský servis formou rad, případně hlídání kočičky v době dovolené, nebo jiné pomoci novému majiteli v budoucnu. Jsme dlouholetí chovatelé plemene ragdoll, můžete se na nás s důvěrou obrátit o radu při výběru koťátka nebo kočičích potřeb, které bude později v novém domově potřebovat.

Po předchozí domluvě vás rádi uvítáme i na nezávazné návštěvě u našich krásných ragdoll kočiček.