Čvc 242012
 

 

Obliba různých předzahrádek a teras se s budováním okrasných zahrad a koutů roste. Každý kdo má rodinný domek, nebo větší předzahrádku u bytu, si rád vytvoří příjemné místo pro posezení a trávení volného času s přáteli. Většinou je vytvořena terasa s pergolou nebo markýzou proti sluníčku.

 

Vytvoření takové terasy určitě není složité, je ale třeba si předem rozmyslet, jak bude terasa namáhána a jakým povětrnostním podmínkám musí odolat. Terasu můžete mít z různých materiálů. Může být vytvořena z klasické zámkové dlažby, z uválcovaného štěrku, nebo ze dřeva. Právě dřevěné terasy bývají v posledních letech velmi oblíbené.

 

Dřevěné terasy jsou oblíbené především díky rozmanitosti vzorků, barev, různých druhů dřeva a provedení. Každý si tak najde přesně to co se mu líbí a pasuje do zahrady. Vybírat správný materiál je dobré s odborníkem. Každé dřevo má jinou tvrdost a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Oblíbené jsou terasy z exotických dřevin díky svému vizuálnímu provedení a vysoké odolnosti a dlouhé životnosti. Terasa z takového dřeva vydrží několik desítek let. Dřevěné terasy nejsou pouze pro posezení u baráčku. Terasová prkna můžete využít např i k příjemnému obložení svého bazénu, balkónu, posezení uprostřed zahrady apod.

 

Pokud vás láká vytvořit si na své zahradě také terasu, obraťte se na odborníky. Firma Realint se zabývá realizací teras.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.